20-letni obrońca Kacper Chodyna przedłużył wygasającą w czerwcu umowę. Nowy kontrakt “Kapiego” będzie obowiązywał do 30 czerwca 2022 roku

Chodyna trafił do Lubina w 2017 roku. W sezonie 2017/2018 zaliczył 19 występów w III lidze oraz jeden mecz we wstępnej rundzie Pucharu Polski z Gryfem Wejherowo.

W rundzie wiosennej rozgrywek 2018/2019 „Kapi” grał dla I-ligowej Bytovii Bytów, dla której rozegrał trzy spotkania w lidze i dwa mecze w Pucharze Polski.

W obecnych rozgrywkach był podstawowym zawodnikiem zespołu rezerw, a jego dobra postawa na obozie przygotowawczym w Belek zaprocentowała debiutem w najwyższej klasie rozgrywkowej w meczu 21. kolejki PKO Ekstraklasy z Piastem Gliwice.

Sam zainteresowany cieszy się z nowej umowy i zapowiada, że chce stale podnosić swoje umiejętności.

– Jestem zadowolony, że udało się przedłużyć kontrakt. Same negocjacje nie trwały długo i cieszę cię, że mogę dalej grać w Lubinie. Nowa umowa pokazuje mi, że klub we mnie wierzy i chce na mnie stawiać. Teraz już wszystko zależy ode mnie. Chcę rozegrać jak najwięcej minut w tej rundzie i stawać się coraz ważniejszą postacią w drużynie – powiedział Kacper Chodyna.

– Przedłużenie umowy z Kacprem pokazuje jaką drogą zamierzamy podążać. To młody i obiecujący zawodnik, który poprzez swoją ciężką pracę zasłużył na debiut w ekstraklasie i nowy kontrakt. Życzę mu, żeby dalej się rozwijał i w przyszłości stanowił o sile KGHM Zagłębia Lubin – powiedział po podpisaniu umowy Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A., Artur Jankowski.

mat. prasowe zaglebie.com