29 lutego w hali sportowej w Chocianowie spotka się 8 drużyn. Górnicy nie tylko z Zagłebia Miedziowego, ale też z Górnego Śląska powalczą o miano najlepszych. Organizatorem rozgrywek jest Stowarzyszenie Madness.

Górnicy znowu pokażą na co ich stać na parkiecie. W sobotę 29 lutego w hali sportowej przy ulicy Kasztanowej 5 w Chocianowie odbędą się X Oldbojowe Mistrzostwa Polski Górników i Przyjaciół w Futsalu. Wydarzenie będzie miało miejsce pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów – Tomasza Kulczyńskiego.

 Mistrzostwa oparte są na przepisach FIFA Futsal z modyfikacjami.  Czas gry 1 x 11 minut z ostatnią minutą zatrzymywaną, brak czasu na żądanie, dopuszczalne są 4 faule, 5 faul i następne są konsekwencją rzutu karnego przedłużonego, każda czerwona kartka (2 żółte) wykluczają zawodnika z danego meczu włącznie z karą 1 min osłabienia drużyny. W turnieju uczestniczy 8 drużyn. Do fazy ćwierćfinałowej awansują wszystkie drużyny.

Organizatorzy zadbali o puchary dla drużyn z miejsc 1-4, medale dla miejsc 1,2,3,
nagrody dla każdego zawodnika z miejsc 1,2,3,4 oraz indywidualne wyróżnienia dla najlepszego zawodnika, strzelca, bramkarza i najstarszego zawodnika.W szranki o miano najlepszych staną drużyny: 
1. ZZRG w Polsce KWK PNIÓWEK-Pawłowice

2. WZZ Sierpień 80-KWK HALEMBA-Ruda Śląska

3. KWK SOŚNICA-Gliwice

4. SPN PAOLO -Gorzów Wielkopolski

5. ZG LUBIN- Lubin

6. MY TRAVEL- Lubin

7. ZZPD ZG RUDNA- Polkowice

8. MADNESS-STAL-Chocianów

Poprzedni artykułFeralne skrzyżowanie w Rudnej
Następny artykułSrokowski o ludobójstwie – FOTO