Od września 2020 ruszy nowa szkołą branżowa, której absolwenci znajdą zatrudnienie w Zakładach Wzbogacania Rud. W zawodzie operator zespołu maszyn i urządzeń przeróbczych w ZS MCKK w Lubinie w pierwszym naborze ma się uczyć 16 absolwentów szkół podstawowych. Praktyki zapewni oddział ZWR.

Nowa klasa w ramach szkoły branżowej uruchomiona zostanie od września 2020 w ZS MCKK w Lubinie.

– W tej chwili jesteśmy na bardzo zaawansowanym etapie przygotowywania nowego zawodu. Robimy to we współpracy z Zakładami Wzbogacania Rud. Będzie to zawód – operator zespołu maszyn i urządzeń przeróbczych. Jako szkoła będąca pod patronatem KGHM, jesteśmy zobowiązani żeby kształcić na potrzeby przemysłu stąd podjęte działania we współpracy z ZWR. Taka jest też nasza misja – mówiła Lucyna Kubis, dyrektor ZS MCKK w Lubinie – ZWR, mają swoją specyfikę, która do tej pory w klasyfikacji zawodów była zupełnie pominięta. Od niedawna zostały już uruchomione kwalifikacje zawodowe, a w następnej kolejności, sam zawód. Do tej pory w żadnej ze szkół dla młodzieży nie kształci się osób w tym zawodzie. Chcemy podjąć to wyzwanie we współpracy z pracodawcą. To jest tak naprawdę jedyny, dający pewność jakości kształcenia sposób, by młodych ludzi przygotować do pracy w takim zawodzie, jaki jest oczekiwany przez pracodawcę. Absolwenci tego zawodu będą mogli znaleźć zatrudnienie w ZWR przy liniach produkcyjnych – zapewnia dyrektor Kubis.

Docelowo w pierwszym naborze ma uczyć się 16 młodych ludzi, którzy praktyki rozpoczną już od drugiego półrocza pierwszej klasy.

Poprzedni artykułKomendant Policji z Lubina: Ten rok był dla nas dobry
Następny artykułKGHM – najbardziej wiarygodna firma w realizacji planów i strategii