Nowe oświetlenie uliczne mieszkańcy Sokolej w Lubinie mają od końca 2018 roku. Sporym zaskoczeniem były ciemności, jakie zaległy 17 stycznia na fragmencie tejże ulicy. Zrobiło się niebezpiecznie. Skontaktowaliśmy się z firmą Tauron Dystrybucja. W ciągu niespełna dwóch godzin usunięto awarię. Mieszkańcy twierdzą  jednak, że o niecodziennym włączaniu się oświetlenia w ciągu dnia informowano spółdzielnię. Do Tauron – u żadne komunikaty nie dotarły. Jak zatem wygląda prawidłowa droga zgłaszania takich usterek?

W ubiegły piątek 17 stycznia przy ulicy Sokolej na wysokości numerów 31 – 55 zgasły latarnie uliczne. Jedyne światło, jakie mieli do dyspozycji piesi, padało z okien i przejeżdżających samochodów. Oświetlenie uliczne jest nowe, bo zamontowano je pod koniec 2018 roku. Tuż przed usterką mieszkańcy Sokolej zauważyli, że coś dzieje się nie tak, bo lampy świeciły w ciągu dnia. Informowano o tym administrację SM Przylesie. Stamtąd jednak żadne informacje nie dotarły ani do urzędu miasta ani do Tauron- a. Co istotne, teoretycznie, spółdzielnia nie jest jednostką, która odpowiada za zgłaszanie usterek operatorowi oświetlenia. 

Awaria po zmroku została szybko i sprawnie usunięta. Tauron wysłał ekipę, która dokonała korekty ustawień sterownika. Gdyby informacje o nieprawidłowym działaniu urządzeń trafiły do operatora wcześniej, można było prawdopodobnie uniknąć niedogodności po zmroku. Jak zatem informować Tauron Dystrybucję o nieprawidłowym działaniu oświetlenia ulicznego?

Pierwsze kroki można skierować do urzędu miejskiego w Lubinie, gdzie w pokoju 221 u inspektora nadzoru można zgłaszać wszelkie awarie. Nie trzeba iść osobiście.  Hałasiewicz Krzysztof pod numerem telefonu 76/74-68- 188 odbierze takie zgłoszenie.  To nie jest jedyna możliwość.

Jeśli sprawa jest pilna, nagląca i zagrażająca życiu lub zdrowi można ją zgłaszać pod numerem 991, który jest takim przypadkom dedykowany. On służy tylko takim sytuacjom. Zaobserwowane awarie można  zgłaszać na stronie tauron.pl lub tauron-dystrybucja w zakładce “awarie”. Jest tam formularz zgłoszeniowy, który można przesłać.  Tam też można zapoznać się z informacjami na temat planowanych wyłączeń. Zgłoszenia można też wykonać przez numer telefonu, gdzie automatyczna sekretarka najpierw informuje o planowanych wyłączeniach. Można chwilę poczekać, by zgłosić usterkę oświetlenia ulicznego. To numer 32 303 0991 –  informuje Marcin Dziechciarz, Tauron Dystrybucja, serwis, rzecznik prasowy. 

Poniżej zamieszczamy link dla naszych czytelników. Tam można znaleźć wszelkie informacje, jak zgłaszać nieprawidłowości w działaniu oświetlenia ulicznego. 

https://www.tauron-dystrybucja.pl/Wylaczenia