We wtorek 28 stycznia w klubie RX Fitness w Lubinie będą pocić się dla chorego dziecka. Zaplanowano trening, z którego dochód ma wesprzeć zbiórkę pieniędzy dla małego chłopca. Zakup leku to koszt 9 mln zł. Zbiórka pieniędzy prowadzona na siepomaga.pl trwa jeszcze 11 dni. Na dzień dzisiejszy uzbierano już ponad 5 mln zł. Każda złotówka jest na wagę złota.

28 stycznia we wtorek o godz. 18.00 w klubie RC Fitness w Lubinie przy ulicy Jana Pawła II będzie można przyłączyć się do zbiórki pieniędzy na leczenie 9 – miesięcznego Patryka, chorego na SMA. Lek dla dziecka to koszt 9 mln. zł. Do zbiórki włączają się aktywni działacze klubu RX Fitness.

– Zapraszamy na trening który będzie oparty na ćwiczeniach z własnym ciężarem ciała i dopasowany do osób na każdym poziomie zaawansowania. Obiecujemy że wszyscy wyjdą zmęczeni, ale naprawdę szczęśliwi. W treningu może wziąć udział każdy. Wystarczy wrzucić do puszki kwotę od serca dla Patryka. Puszka będzie na miejscu – informują organizatorzy.

– Nasz synek urodził się z wyrokiem śmierci, z nieuleczalną chorobą genetyczną. Rdzeniowy zanik mięśni (SMA1) odbiera Patrysiowi siły, zabiera zdolność ruchu, jedzenia i oddychania. Cudowne życie, które tak długo planowaliśmy, rozsypało się. Niedowierzanie i płacz musieliśmy zastąpić działaniem. Naszą jedyną szansą jest koszmarnie droga terapia genowa w USA. Zatrzymuje postęp choroby i stopniowo przywraca utracone funkcje ruchowe. Jedynym, co nas od niej dzieli, jest niewyobrażalnie wysoki koszt. Nie mamy jednak innego wyjścia. Nie poddajemy się i prosimy o pomoc – mówią rodzice dziecka. 

Poniżej link do zbórki oraz historii 9 – miesięcznego Patryka:https://www.siepomaga.pl/patrys

 

Poprzedni artykułNowe latarnie zepsuły się. Dlaczego Tauron nic o tym nie wiedział?
Następny artykułKolejny pożar auta na Żurawiej – FOTO