Nowy aparat fotograficzny, zmywarka do naczyń i maszyny do szycia trafiły do podopiecznych Domu Krótkiego Pobytu w Przemkowie. Dary przekazali wolontariusze KGHM, a do ich zakupu przyczynili się wszyscy pracownicy Spółki, którzy wrzucili pieniądze do puszek przedświątecznej akcji charytatywnej.

KGHM od lat bierze udział w projekcie Szlachetna Paczka. Podczas ostatniej akcji pracownicy KGHM okazali szczególną hojność i do puszek trafiło znacznie więcej pieniędzy niż wymagało przygotowanie paczki. Nawet po zakupie darów dla dwóch rodzin, pula środków wciąż była ogromna. Fundusze zostały przekazane na wyposażenie Domu Krótkiego Pobytu w Przemkowie.

Dom oraz klub kierowany przez Fundację Eudajmonia z Polkowic to wyjątkowe miejsce, w którym niepełnosprawni mieszkańcy powiatu polkowickiego mogą spędzać dni nawiązując relacje i rozwijając zdolności – manualne, kulinarne czy artystyczne.

Dzięki wolontariuszom KGHM oraz każdej osobie, która wrzuciła pieniądze do puszki, pracownia gospodarstwa domowego zyskała wysokiej klasy zmywarkę, a warsztat robót manualnych został wzbogacony o trzy nowe maszyny do szycia. Jednak największą radość podopiecznym sprawił profesjonalny aparat fotograficzny. To dzięki niemu prace niepełnosprawnych oraz ich codzienne czynności zostaną uwiecznione na zdjęciach.

Wolontariusze KGHM to wyjątkowa grupa: ludzie szczególnie wrażliwi na potrzeby innych i jednocześnie pomysłowi i przedsiębiorczy. Sprzęt i wyposażenie jest niezwykle potrzebny, ale, to nie wszystko. Poprosiliśmy lokalnego fotografa, Tomasza Foltę by, również w formie wolontariatu, przeprowadził warsztaty fotograficzne dla podopiecznych i pracowników Domu Krótkiego Pobytu w Przemkowie. Dzielenie się czasem i umiejętnościami zawsze przynosi najwięcej radości i satysfakcji – powiedziała Lidia Marcinkowska Bartkowiak, dyrektor naczelny ds. komunikacji w KGHM.

Jako firma odpowiedzialna społecznie, KGHM dba nie tylko o otoczenie biznesowe, ale też o lokalną społeczność, jej rozwój i jakość życia. W spółce prężnie działa wolontariat pracowniczy, w ramach którego pomoc trafia do mieszkańców Zagłębia Miedziowego. Wolontariusze Polskiej Miedzi pomagają w remontach mieszkań, angażują się w zbiórki pieniężne, uczą pierwszej pomocy, zbierają dary i wspierają organizacje pozarządowe.

Poprzedni artykułPsy z całego świata w Lubinie. Wystawa już w weekend
Następny artykułPsy podbiły serca lubinian. Wystawa trwa – FOTO