Lubin i Polkowice znalazły się na trasie niecodziennego biegu, którego trasa rozciągnie się od Oleśnicy do Świnoujścia. W sumie będzie to około 500 km. Sztafeta ma skupić tych miłośników aktywności fizycznej, którym na sercu leży dobro drugiego człowieka. Klub który organizuje wydarzenie otrzyma wsparcie od biegaczy z Lubina. Wszystko po to, by uratować 4 – miesięczną dziewczynkę.

Już dziś trwają przygotowania do udziału w wydarzeniu „500 km biegiem po życie Tosi”.

– 27 marca przez Lubin będzie biegła nietypowa sztafeta zakręconych i pozytywnych biegowych świrów mająca na celu pomoc i zbiórkę pieniążków na warty 9 milionów złotych lek dla kilkumiesięcznej Tosi. Ekipa biegnie 500 km z Oleśnicy do Świnoujścia i na trasie nie mogło zabraknąć naszego miasta. Gdy zadzwonił na początku stycznia do nas Dawid, jeden z organizatorów tego cudownego biegu i zapytał czy możemy pomóc mu w etapie przez Lubin, wiadome było, że się zaangażujemy i wspólnie z całym naszym lubińskim środowiskiem biegaczy zorganizujemy bieg przez Lubin, tym bardziej, że jeden z lubinian Kondziu Wolszczak reprezentuje ich klub biegowy “Biegiem po marzenia ” i który również mocno się zaangażował w pomoc – informuje Artur Niedźwiedzki, z formacji Biegająca Kasta Miedziowego miasta.

Na etapie lubińskim, który wstępnie planuje się od Parku Wrocławskiego poprzez Wzgórze Zamkowe do rynku może grupę biegaczy wspierać każdy czy to biegnąc, czy też jadąc na rowerze. Prowadzona będzie zbiórka pieniędzy, a goście którzy przybiegną do Lubina poznają od gospodarzy nieco historii naszego miasta.

Grupa biegaczy na terenie Lubina pojawi się około 15:00- 15:30. Już wiadomo, że w szeregach biegnących pojawią się znani w Polsce biegacze.

Dziewczynka, na którą prowadzona jest zbiórka pieniędzy i dla której biegną organizatorzy akcji to 4 miesięczna Tosia z Oleśnicy, cierpiąca na rdzeniowy zanik mięśni typu 1.
Zbiórka pieniędzy prowadzona jest na siepomaga.pl tam można zapoznać się z informacjami o sytuacji dziecka. Na chwilę obecną uzbierano ponad 3 mln zł.

Poniżej link.

https://www.siepomaga.pl/Tosia?fbclid=IwAR0zLY2osBTIqftf6nyGPPuONXVzPFIz6wKV74YIYd7CPvKhBLX632KkOOM

 

Poprzedni artykułNadmiar wody na Sierpolu – nowe pomysły
Następny artykułZUS poinorfmuje przedsiębiorców o zaległościach lub nadpłatach