Fundacja Brata Alberta nadal w świątecznym nastroju. 15 stycznia w sali weselnej „U Stefana” w Lubinie odbyło się świąteczne spotkanie opłatkowe dla podopiecznych WTZ Przytulisko i świetlicy terapeutycznej, ich bliskich oraz tych, którzy na co dzień pomagają i wspierają działania tej instytucji. Był program słowno – muzyczny w świątecznym klimacie, jaki dla gości przygotowali niepełnosprawni i ich opiekunowie.

15 stycznia w sali weselnej „U Stefana” w Lubinie miało miejsce świąteczne spotkanie opłatkowe przygotowane przez podopiecznych WTZ Przytulisko, świetlicy terapeutycznej i ich opiekunów. Na uroczystość zaproszono bliskich oraz osoby zarówno prywatne, jak i reprezentujące instytucje, które na co dzień pomagają niepełnosprawnym podopiecznym Fundacji .

– U nas dalej świątecznie. Grudzień był dla nas bardzo intensywny. Tradycją naszej Fundacji jest, że we wszystkich naszych palcówkach odbywają się takie spotkania, a my przekładamy to na styczeń, by wszystkim ułatwić możliwość bycia z nami. Dziś jest z nami około 120 osób. Są podopieczni z rodzicami i opiekunami. Jest z nami nasz ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zalewski, prezes Fundacji, przyjaciele, przedstawiciele gminy i miasta, nasi darczyńcy i wolontariusze – mówiła Monika Tomko – Klubek, kierownik WTZ Przytulisko i Świetlicy Terapeutycznej w Lubinie.

Podopieczni Fundacji przygotowali dla gości jasełka. W rolach głównych nie zabrakło Heroda, Marii, Józefa, dzieciątka Jezus oraz trzech króli. W scenariusz wprowadzono też współczesne elementy, co wprawiło gości w dobry humor i zabawę.

Poprzedni artykuł500+ od ZUS na Dolnym Śląsku dla 14,5 tys. osób
Następny artykułNadmiar wody na Sierpolu – nowe pomysły