Uwaga lubinianie – pojawią się utrudnienia w ruchu bowiem od poniedziałku 13 stycznia przejazd kolejowy na ulicy 1 Maja znowu zostanie zamknięty. To drugi etap prac prowadzonych przez Polskie Linie Kolejowe.

Od godziny 9:00  13 stycznia do  godzin popołudniowych 27 stycznia zostanie zamknięty dla ruchu kołowego przejazd kolejowy na ulicy 1 maja.

W tym czasie zostanie przeprowadzona wymiana nawierzchni drogowej w obrębie przejazdu. Jest to zakres toru bocznicowego. Te prace nie były wykonywane w trakcie modernizacji linii pomiędzy Rudną Gwizdanów a Legnicą. Mówiliśmy o tym, że ta nawierzchnia zostanie jeszcze poprawiona. Te prace zostaną wykonane teraz. Wykonawca musiał ustalić organizację ruchu i trasy objazdowe z odpowiednimi służbami –   mówi Mirosław Siemieniec rzecznik prasowy PLK.

– W Lubinie to już końcowe prace modernizacyjne. Już korzystamy w tym mieście z bardzo dobrych przejazdów koleją. Są przygotowane warunki do obsługi w  samym centrum Lubina, ale też przystanek w okolicy stadionu. Jeździłem wielokrotnie tą trasą. Widzę, że cieszy się ona popularnością. Trasa z Wrocławia przez Legnicę, Lubin, Rudną Gwizdanów. Tą trasą jeżdżą też pociągi międzynarodowe i dalekobieżne. To nowe możliwości na Dolnym Śląsku dzięki rewitalizacji tej trasy – dodawał Mirosław Siemieniec. 

 

 

Poprzedni artykułDrugi sztab WOŚP „szalał” w hotelu Astone – FOTO
Następny artykułUrząd Pracy ma już nową pulę pieniędzy. Będą dotacje