W SP 10 Lubinie mieścił się w tym roku sztab WOŚP. To tam przychodzili wolontariusze, by złapać oddech po kwestowaniu. To w SP 10 na lubinian czekały główne atrakcje w postaci turnieju piłkarskiego, kawiarenki, masażu, salonu fryzjerskiego czy przejażdżki na motorze.

Nauczyciele, rodzice i uczniowie SP 10 w Lubinie od lat organizowali u siebie akcję WOŚP. Byli pomocnikami sztabu głównego. W tym roku to właśnie w tej szkole była główna siedziba sztabu WOŚP.

Co roku jest nas więcej. Czasami mam wrażenie, że pobijamy swoje własne rekordy. Usłyszeliśmy dużo ciepłych słów, że co roku jest fajniej, więcej, lepiej. Już wiemy, jak się przygotowywać, by faktycznie było lepiej. Na początku byliśmy tylko pomocnikami sztabu jeszcze wtedy ZHP. Właściwie mieliśmy w zamiarze tylko turniej piłkarski. Dziś mamy jeszcze strefę piękna. Jest fryzjer, dzieci wycinają serduszka. Jest niesamowicie. Od kilku dobrych lat nikogo już nie musimy zachęcać. Wszyscy zgłaszają się sami. Dzieciaki od rana do teraz z pełną energią pomagają i działają. Robią to z uśmiechem na ustach. To cieszy. To niesamowita lekcja i dla dzieci, i dla nas. Uczymy je tego, by nam się chciało być życzliwymi ludźmi, by im się chciało pomagać. Uczymy ich jedności, bycia razem i wzajemnego szacunku. Myślę, że to niesamowita lekcja wychowawcza – mówiła Małgorzata Kiedos, nauczyciel w SP 10, współorganizatorka wydarzenia.

– Działamy już od wczoraj, bo razem z Galerią Cuprum Arena zorganizowaliśmy koncert „Dzieci – dzieciom”. Dziś od 9:00 huczy w SP 10. Zaczęło się od turnieju piłkarskiego, w którym wzięło udział 20 drużyn. Działa kawiarenka, stanowisko DKMS, punkty stacjonarne dla rodziców podczas gdy ich dzieci się bawią, Mamy fizjoterapeutę, masażystkę, dietetyka, zajęcia wokalne i plastyczne dla dzieci, studio fotograficzne i fryzjerskie, zabiegi na dłonie. Wszystko charytatywnie za datek do puszki – dodawała Beata Rzepka, szefowa sztabu 517 w Lubinie.

Dodatkową atrakcją byli motocykliści, którzy wozili dzieci wokół szkoły. Poza tym najmłodsi mogli wziąć udział w zajęciach z kravmagi.

Poprzedni artykułDzieci – dzieciom, czyli koncert z myślą o akcji WOŚP – FOTO
Następny artykułDrugi sztab WOŚP „szalał” w hotelu Astone – FOTO