Koncert “Dzieci – dzieciom” w Galerii Cuprum Arena w Lubinie skupił wielu młodych wokalistów i tancerzy. Na scenie można było podziwiać ponad 20 występów zarówno solistów, jak i grup. Artystyczne popisy połączono ze zbiórką w ramach WOŚP. Wśród wolontariuszy spore grono stanowili krwiodawcy z HDK Serce Górnika przy ZG Lubin.

Choć Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy swój finał ma w niedzielę 12 stycznia, to w Lubinie już sporo się dzieje. W Galerii Cuprum Arena na scenie prezentowali się młodzi artyści. Koncert “Dzieci – dzieciom” był okazją do pokazania swoich wokalnych i tanecznych możliwości przez dzieci z całego regionu.

– Tańczymy streetdance. Wiele z nas tańczy od lat. Zespół istnieje od 2013 roku. Jedne z nas mają tremę, inne nie, ale taniec to radość. Trenujemy dwa razy w tygodniu i uczymy się tego, co dziś pokażemy  – mówiły Klaudia i Kinga z zespołu „Dorociaki” z Chocianowa.

Akcję WOŚP w Lubinie mocno wspierają krwiodawcy z HDK Serce Górnika przy ZG Lubin.

– Wielu z nas jest wolontariuszami. Staramy się pomagać , jak możemy. Jesteśmy dziś w Galerii Cuprum Arena. Jutro będziemy w CK Muza i SP 10 i wszystkich serdecznie jutro zapraszamy – Sylwia Styś, wolontariusz i wiceprezes klubu HDK Serce Górnika przy ZG Lubin.

Przypominamy, że 12 stycznia w Lubinie sporo będzie się działo w SP 10 na Przylesiu, CK Muza w Lubinie oraz Hotelu Astone przy ul. Kwiatowej. Na lubinian czekają pokazy, sportowe zmagania, koncerty i warsztaty dla dzieci.