Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w niedzielę, ale uczniowie w Zespole Szkół nr 2 w Lubinie już w piątek mogli wziąć udział w szkolnej odsłonie Orkiestry. Zbiórka pieniędzy prowadzona była przy szeregu niecodziennych atrakcji. Były turnieje piłki nożnej, siatkówki, pokazy pierwszej pomocy, sprzedaż słodkich wypieków i licytacje. W działania zaangażowała się cała społeczność szkolna.

Uczniowie ZS 2 w Lubinie w piątek 10 stycznia mogli zaangażować się w organizację szkolnej odsłony WOŚP, ale mogli też wspierać przygotowane atrakcje.

– W tym roku WOŚP w naszej szkole postanowiliśmy przeprowadzić głównie na sportowo. We współpracy z wszystkimi wuefistami, z biblioteką, wolontariatem i z naszymi uczniami, którzy się ogromnie zaangażowali, zadbaliśmy o wiele atrakcji. W hali odbywają się mecze koszykówki, siatkówki, na boisku są zmagania w piłce nożnej. Był już w sali gimnastycznej pokaz pierwszej pomocy prowadzony przez Mariusza Golczuka, nauczyciela w- f. Młodzież mogła poćwiczyć na fantomach – mówiła Justyna Lubos, nauczyciel wychowania fizycznego w ZS 2 w Lubinie.

Poza tym w szkole odbywała się też licytacja gadżetów prowadzona przez dyrektora placówki oraz  kiermasz ciast przygotowanych przez uczniów i ich rodziców.

– Sprzedajemy ciasta, a zyski z tego pójdą na WOŚP. Zaangażowanie jest bardzo duże. Uczniowie, kiedy nas widzą, od razu reagują. Niektórzy wrzucają pieniądze, a nawet czasami nie biorą nic słodkiego. Chcemy to robić, bo wiemy, że robimy coś dla kogoś i sprawia nam to ogromną przyjemność. Warto się angażować i popierać WOŚP – mówił Marcin Ditkowski z klasy IV.

 

Cały dochód z działań WOŚP w ZS 2 przekazano do sztabu WOŚP w Lubinie.

Poprzedni artykułO krok od tragedii – autobus na przejeździe minimalnie minął się z pociągiem
Następny artykułDzieci – dzieciom, czyli koncert z myślą o akcji WOŚP – FOTO