Jasełka w SP 3 w Lubinie były okazją, by znowu przeżywać atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Dzieci zaprezentowały publiczności historię narodzin Jezusa. Na scenie pojawiło się około 120 małych aktorów. Poza świętą rodziną były anioły, pastuszkowie i owce, trzej królowie, Herod i wiele innych postaci.

Jasełka przygotowane przez uczniów SP 3 to ogromny spektakl pełen śpiewu, poezji i i tańca. Mogła się o tym przekonać publiczność, która w ogromnym skupieniu przyglądała się doskonałemu przedstawieniu.

To tradycyjne jasełka – czas kiedy rodzi się Jezus ujęliśmy tu w pigułce. Widzowie zobaczą co przeżywa Maryja a co przeżywa Józef. Wszystkiemu towarzyszy przepiękna oprawa muzyczna i taneczna – mówiła Katarzyna Matłosz, katecheta w SP 3, która koordynowała wraz z innymi nauczycielami przygotowania do spektaklu.

Uczniowie zaangażowani w przedstawienie nie ukrywali, że jest to dla nich okazja, by znowu poczuć świąteczny klimat, by pomyśleć nad swoją wiarą i dzielić się nią z przyjaciółmi.

– Dziś tańczę naprawdę piękny taniec. Na co dzień biorę udział w tanecznych zajęciach już od 7 lat, ale te jasełka to wyjątkowa okazja. Jestem dość wierzącą i jest to czas bardzo wyjątkowy dla mnie. Cieszę się, że mamy te jasełka i mogę w nich uczestniczyć – mówiła Ania z klasy VIIb.

Koordynatorzy przedstawienia zadbali o najmniejsze szczegóły począwszy od kartonowych budynków, szopki, szat świętej rodziny, królów, skrzydeł anielich, poprzez doskonale ubrane owieczki z dzwoneczkami u szyi, aż po oświetlenie na bieżąco dostosowywane do akcji na scenie.

Poprzedni artykułDatki na WOŚP nie tylko do puszek
Następny artykułO krok od tragedii – autobus na przejeździe minimalnie minął się z pociągiem