22 – letni mężczyzna pijany za kółkiem nie zatrzymał się do kontroli policyjnej.  Ignorował wydawane mu polecenie do zatrzymania pojazdu. Gdy wjechał na drogę leśną, uderzył w drzewo. Dalej chciał uciekać pieszo. Szybko został zatrzymany przez policjantów. Okazało się, że nigdy nie posiadał prawa jazdy. Był bardzo agresywny, naruszył nietykalność cielesną policjantów i ich znieważył.

Policjanci wydziału ruchu drogowego otrzymali informację, iż w jednej z miejscowości na terenie powiatu lubińskiego, samochodem osobowym marki Skoda, prawdopodobnie porusza się nietrzeźwy kierujący.

Funkcjonariusze udali się na miejsce zgłoszenia. Przed Lubinem zauważyli wskazany przez świadka samochód, jadący całą szerokością drogi. Policjanci włączyli świetlne i dźwiękowe sygnały uprzywilejowania, dając znak podejrzanemu do zatrzymania się. Jednak kierujący nie reagował na wydawane mu polecenia, zaczął się oddalać popełniając przy tym wiele wykroczeń. Mężczyzna podczas ucieczki zjeżdżał na przeciwległy pas jezdni i na pobocze, zajeżdżał drogę jadącym za nim policjantom, czym stwarzał zagrożenie zarówno dla siebie jak i innych uczestników ruchu. W jednej z miejscowości kierowca pojazdu wjechał na drogę leśną i po chwili uderzył w drzewo, po czym wysiadł z auta i zaczął uciekać pieszo do lasu, próbując się schować. Mundurowi szybko jednak zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec gminy Ścinawa. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Jak ustalili policjanci 22-latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem – informuje asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie.

W trakcie interwencji mężczyzna był bardzo agresywny, nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy, znieważył policjantów i naruszył ich nietykalność osobistą.  Trafił do policyjnej celi, gdy  wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do policyjnej kontroli grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i długoletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Dodatkowo odpowie za przestępstwo naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy i ich znieważenia.

 

Poprzedni artykułChcesz być policjantem? Idź na dzień drzwi otwartych
Następny artykułWielka Orkiestra po raz 28., czyli co będzie się działo w Lubinie