Specjalistyczna poradnia rodzinna im. św. Joanny Beretty Molli w Lubinie obchodzi 5 – lecie działalności. Początek roku to warsztaty i zajęcia, które przede wszystkim mają pomóc w komunikacji par, narzeczonych i małżeństw. Będzie też sporo wiedzy o tym, jak pomóc dziecku przetrwać rozstania rodziców. Zajęcia są bezpłatne, ale trzeba się na nie wcześniej zapisać.

 

Rozpoczął się nowy rok, w którym będziemy świętować 5 lat istnienia naszej Poradni, rok, na który mamy już wiele planów, rok który zawierzamy Bogu przez wstawiennictwo świętej Joanny – mówi Agata Szymkowiak, dyrektor Poradni – Dyżury w naszej Poradni trwają niezmiennie już od pierwszych dni roku. Aktualny grafik można  znaleźć na naszej stronie: http://pr.diecezja.legnica.pl w zakładce “Dyżury” – dodaje dyrektor. 

Poradnia przygotowała kolejne warsztaty i zajęcia.

Rozpoczynamy rok propozycją dla par, narzeczonych i małżeństw. To zajęcia, podczas których będzie można popracować nad wzajemną relacją, podreperować komunikację, zadbać o to, by codzienne rozmowy nie były jedynie przekazywaniem informacji, ale realnym dialogiem. Warsztaty mają tytuł “Jak Ci to powiedzieć – skuteczna komunikacja dla małżeństw, narzeczonych i par”. Poprowadzi je Aneta Rams, żona, mama, terapeutka NEST i nauczycielka. Odbędą się 25 stycznia w godzinach 9:00-14:00. Zajęcia są bezpłatne, obowiązują telefoniczne zapisy. Kolejne warsztaty są przeznaczone dla rodzin, par i małżeństw, które dotyka kryzys rodziny, które chcą jak najlepiej pomóc dziecku znieść rozstanie jego rodziców. Rozstanie rodziców to dla dziecka zawsze wydarzenie bardzo trudne, niezależnie od tego, w jakim jest wieku. Ubolewamy nad rozpadem każdej rodziny, jakiego jesteśmy świadkami w praktyce poradnianej, widzimy, z jak wielkim mozołem rodzice próbują ułożyć swoje życie po rozstaniu i stąd propozycja pomocy dla rodzin, które w tym wszystkim chcą zadbać o potrzeby dziecka. Warsztaty pod hasłem “Dziecko w czasie kryzysu” odbędą się 1 lutego, w godz. 10:00-14:00, a poprowadzi je dr Beata Bochnia – mama, babcia, nauczyciel akademicki, terapeuta rodzin. Te zajęcia również są bezpłatne, obowiązują na nie zapisy pod numerem telefonu Poradni – mówi dyrektor Szymkowiak. 

Informacje na temat  działania Poradni, warsztatów lub dyżurów można zyskać telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00 pod numerem telefonu 697 672 275.

 

Poprzedni artykułCzy miasto pomoże mieszkańcom? Co z segregacją odpadów? pyta radny
Następny artykułPolicja publikuje wizerunki sprawcy i innych podejrzanych