Sympatycy parkrun w Lubinie Nowy Rok rozpoczęli tradycyjnie od przebiegnięcia, przemaszerowania pięciokilometrowej trasy biegnącej alejkami Parku Wrocławskiego. Były życzenia noworoczne a że wśród uczestników nie zabrakło obcokrajowców – odprawę prowadzono w języku polskim i angielskim.

W ubiegłym tygodniu podsumowaliśmy mijający rok na spotkaniach parkrun Lubin. Czas aby wspomnieć o inicjatywie jakim jest parkun  na szczeblu całego kraju, który z dnia na dzień sukcesywnie się rozwija a trzeba przyznać, że był to rok bardzo udany.

Parkrunowa polska społeczność powiększyła się o kolejne 13 lokalizacji i rok 2019 zakończył się liczbą 72 tras. W przeciągu ostatnich 12 miesięcy zorganizowano łącznie 3438 edycji, w ramach których na trasach można było spotkać  ponad 190 tysięcy uczestników. Jak wiemy udział w parkrun to nie tylko truchtanie, maszerowanie czy bieganie ale również wolontariat. W ramach zorganizowanych spotkań na tarenie Polski zostało zarejestrowanych ponad 32 tysiące wolontariuszy pomagających przy organizacji spotkań. Chwała im za to, bo bez nich nie byłoby biegów parkrun.

Ten rok to zbliżająca się piąta rocznica parkrun w Lubinie. Już dziś organizatorzy zastanawiają się jak to święto zorganizować aby każdemu utkwiło w pamięci a będzie co wspominać. Każde spotkanie to nowe doświadczenie, nowi znajomi a i kondycja fizyczna co raz lepsza.

Gratulujemy za wspaniałą inicjatywę w której bierze udział ponad 6 milionów zarejestrowanych osób na świecie a w Nowym Roku życzymy dalszych sukcesów, zdrowia i radości.

Pamiętajmy tą magiczną datę: sobota godz. 9:00 kiedy to na całym świecie  możemy razem truchtać, maszerować, biegać. Do zobaczenia na trasach.

Poprzedni artykułNoworoczne ognisko w Raszówce – zaproszenie
Następny artykułW Raszówce po raz siódmy zapłonęło ognisko noworoczne – FOTO