Przy świątecznym stole w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie zasiedli podopieczni, ich rodzice, opiekunowie, dyrekcja i kierownictwo szkoły oraz osoby, które na co dzień współpracują z ZSiPO oraz wspierają instytucję. Były występy, życzenia i świąteczny nastrój.

Corocznej tradycji spotkania opłatkowego w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie stało się zadość.

– Nasze spotkanie jest elementem włączającym do oczekiwania na czas Bożego Narodzenia. Mamy przed świętami trochę więcej czasu, jest podniosła atmosfera i tak chyba już od 20 lat przygotowujemy się do wspólnej wigilii, bo ona ma też szczególne przesłanie. To jest sposób podziękowania za cały rok , za wszystko dobre, co wydarzyło się w ciągu roku. To podziękowanie dla tych ludzi dobrej woli, którzy wspierają i pilnują naszą szkołę – mówił dyrektor ZSiPO w Lubinie, Danuta Wantuła.

W uroczystości wśród zaproszonych gości obecny był Biskup Marek Mendyk. Dzieci przybyłym zaprezentowały program muzyczno – słowny.

– Gram dziś rolę Kleopatry. Kłaniam się, gdy jedzie wóz z Jezuskiem i idzie Maryja. Makijaż robiła mi koleżanka, a suknię szyła pani z religii. Ta wigilia to czas, gdy spędzamy razem miłe chwile  – mówiła Natalia Sidorów, 15 letnia uczennica ZSiPO.

– To nam daje radochę. Możemy się podzielić opłatkiem i spędzić tu czas ze swoimi rodzinami. Dziś śpiewam piosenkę pt. ”Gwiazdo prowadź nas” – mówiła 11 – letnia Ania Michalska.

Poprzedni artykułWróciły pociągi Głogów – Lubin – Legnica
Następny artykułMaskotki szyte ręcznie dla małych pacjentów