W Legnicy odbywa się właśnie dwudniowe I Regionalne Forum Wolontariatu, które jako sponsor główny i partner strategiczny wspiera KGHM Polska Miedź S.A.  W wykładach i warsztatach biorą udział młodzi wolontariusze  i dorośli działacze. To niecodzienna okazja, by wymienić się doświadczeniami i dobrymi praktykami.

 

Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta w Legnicy i Centrum Wolontariatu Miejskiego Team Legnica. Ich partnerem głównym,  a zarazem sponsorem  jest miedziowa spółka. KGHM na całą kampanię, realizowaną przez Legnicę pod hasłem “Uzależnieni od pomagania”, w którą Forum się wpisuje, przeznaczyła 100 tys. złotych.

Jesteśmy dumni, że nie tylko te działania wolontariackie wewnątrz naszej organizacji funkcjonują. Program pracowniczy “Miedziane serce” działa u nas od bardzo dawna, ale należy pamiętać, że mimo tego, iż działamy w samej organizacji, to działamy też z samorządami. Właśnie dlatego też jesteśmy tutaj i wspólnie pracujemy  żeby pomoc była jak największa  – mówiła Natalia Duda, koordynator Wolontariatu KGHM.

– W ramach całej kampanii, na którą otrzymaliśmy od KGHM pieniądze,  organizowanych jest wiele działań m.in. to Forum, konkurs “Maraton dobroci” i konkurs na wolontariusza roku. Te wszystkie działania teraz podsumowujemy. Jest nam łatwiej działać, mając wsparcie. Wiadomo, że jak są pieniądze to łatwiej realizuje się pewne działania, a wsparcie KGHM jest dla nas dużym zastrzykiem. Gdyby nie Polska Miedź, nie udałoby się nam przygotować wielu wydarzeń – mówi Jakub Należny z Centrum Wolontariatu Miejskiego Team Legnica. 

Podczas Forum uczestnicy mają okazję wysłuchania prelegentów z Pomorza i Warszawy. Odbywają się również warsztaty i zajęcia, które mają przygotować lub udoskonalić w wolontariuszach dobrą pomoc.