Milowymi krokami zbliża się świąteczna akcja organizowana przez WTZ Przytulisko w Lubinie. Ledwo złapali oddech po przygotowywaniu stroików na groby, już zachęcają do zbiórki żywności przed świętami.

Sporym sukcesem zakończyła się akcja przygotowywania i sprzedaży stroików na Święto Zamarłych. Podopieczni WTZ Przytulisko samodzielnie wykonali mnóstwo nagrobnych ozdób, które spotkały się z wielką aprobatą lubinian.

– W imieniu uczestników i pracowników Fundacji im. Brata Alberta bardzo dziękujemy za zakup stroików i ozdób jesiennych podczas kiermaszu, który mieliśmy zorganizowany dzięki współpracy z hipermarketem Tesco w Lubinie oraz przy naszym budynku, czyli przy ul. Odrodzenia 8. Jesteśmy bardzo wdzięczni pani manager za możliwość wystawienia naszych prac wykonanych przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni aktywnością lubinian. Było nam bardzo miło, kiedy osoby specjalnie do nas przychodziły i czekały na nasze stroiki. Ludzie często komentowali, że ozdabiając grób mogą również udzielić się charytatywnie. Słowa uznania często były na ustach naszych klientów, co jest dla nas bardzo budujące albowiem daje nam moc do kolejnych działań, a przede wszystkim ma szalenie ważny wpływ na rozwój naszych Uczestników, czują się dowartościowani i zmotywowani do wykonywania kolejnych prac – mówi Monika Tomko – Klubek kierownik WTZ

Kolejne kiermasze stroików zaplanowano w okolicy świąt Bożego Narodzenia, ale będzie też akcja zbiórki żywności, którą WTZ Przytulisko poprowadzi wspólnie ze sklepem Tesco i Bankiem Żywności we Wrocławiu . Od 29 do 30 listopada od godziny 10 do 18 wolontariusze będą zbierali żywność. Produkty przydadzą się do organizacji wspólnego świątecznego posiłku w WTZ Przytulisko w Lubinie.

Poprzedni artykułByliśmy na treningu z mistrzem świata. Patryk pójdzie w zawodowstwo
Następny artykułPsy – ratownicy w kopalniach KGHM