23 listopada w Głogowie przy ulicy Łąkowej odbędzie się bieg organizowany przez Klub Sportowy KGHM ZG Run. Wpisowe to zaledwie 20 zł. Sport połączony będzie z pomocą dla zwierząt. Wydarzenie może być też ciekawe dla miłośników nordic walking.

Z jednej strony nieco ruchu i sportu, a z drugiej pomoc dla zwierząt. KS KGHM ZG Run organizuje bieg tym razem w Głogowie, na terenach PWiK (ul. Łąkowa). Zarówno biegacze, jak i chodziarze z kijkami wyruszą o godz. 11.00. Będzie też okazja, by pomóc czworonogom. 

– Po wczorajszym pierwszym cyklu biegów z 11 edycji Grand Prix Zagłębia Miedziowego, który odbył się w Pielgrzymce przyszedł czas, aby zachęcić pasjonatów biegania w naszym regionie na imprezę, która obędzie się już 23 listopada w Głogowie. Tym razem głównym organizatorem tego wydarzenia będzie Klub Sportowy KGHM ZG RUN. Na 6 km trasie będą mogli zmierzyć się również ludzie uprawiający Nordic Walking. Dzięki pomocy Wolontariatu KGHM, organizatorzy przeprowadzą zbiórkę darów dla schronisk dla zwierząt. Na miejscu będzie można za symboliczne kilka groszy wrzucone do puszki zakupić kawałek słodkiego ciasta. Również w tym okresie na terenie zakładów KGHM będzie można przynieść dary do wyznaczonych miejsc. Zbliża się zima. W schroniskach na pewno przydadzą się używane koce, prześcieradła, kołdry oraz oczywiście suche, jak i mokre karmy dla psów i kotów – podkreśla Jakub Plewko z KGHM Run.

Poprzedni artykułWyklęci – Nieśmiertelni w Chobieni
Następny artykułNocny bieg niepodległości w kaskach dla Gai – FOTO