Lubińska policja prowadzi czynności, by ustalić podpalacza lub podpalaczkę. Jak dotąd nieznany sprawca w nocy z poniedziałku na wtorek podłożył ogień w klubie Euforia w Lubinie. Prawie 2 godziny trwała walka z ogniem. W świeżo wyremontowanym lokalu zgliszcza. Wśród lubinian w internecie krążą zdjęcia obrazujące poziom zniszczeń.

 

Z ogromnym żalem o zdarzeniu mówią ci, którzy bywali w lubińskim klubie. Po styczniowym pożarze prowadzący lokal naprawdę postarali się o dobry standard i wystrój klubu. Po pięknym wizerunku zostały już tylko zgliszcza, które obrazują zdjęcia krążące w sieci. Jedno z nich publikujemy. Na innej fotografii należącej do klubu Euforia  przypominamy, jak lokal wyglądał przed pożarem. 

Wydarzenie komentuje lubińska policja, która od zgłoszenia, czyli od wtorku, od godziny 23:22  pracuje nad ustaleniem osoby winnej pożarowi.

Na miejsce niezwłocznie zostały skierowane patrole. Wstępne czynności procesowe wskazują na fakt podpalenia, gdzie nieznany sprawca po uprzednim wybiciu szyby w oknie za pomocą prawdopodobnie młotka dokonał wrzucenia łatwopalnej substancji do lokalu, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Pokrzywdzony wycenił straty na kwotę ok. 200 tys. złotych. W dniu dzisiejszym zaplanowane zostały czynności procesowe polegające na oględzinach miejsca zdarzenia z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa. Na chwilę obecną postępowanie przygotowawcze prowadzone jest pod kątem artykułu 163 paragraf 1 punkt 1 Kodeksu Karnego, czyli pożaru, gdzie sprawca zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 1 roku do 10 lat – informuje asp. Krzysztof Pawlik, Komenda Powiatowa Policji w Lubinie. 

fot. Euforia, internet