Za posiadanie narkotyków przed sądem odpowie 46 – letni mężczyzna, zatrzymany przez lubińskich policjantów. Funkcjonariusze w pomieszczeniach zajmowanych przez podejrzanego, zabezpieczyli marihuanę, z której można by było przygotować około 900 porcji handlowych tego narkotyku. 46-latek wpadł w ręce policjantów podczas kontroli drogowej. Jak się okazało kierował samochodem, będąc pod wpływem narkotyków. Sąd na wniosek prokuratora, zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 2 miesięcy.

Do zatrzymania doszło 30 października  na terenie Starego Lubina. Policjanci wydziału prewencji patrolując miasto zwrócili uwagę na kierującego samochodem osobowym marki Opel. Zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenie mundurowych, że może być nietrzeźwy lub pod wpływem środków odurzających. Badanie narkotesterem potwierdziły przypuszczenia policjantów. 46-letni mieszkaniec Lubina został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

W wyniku podjętych dalszych działań w trakcie przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez zatrzymanego, funkcjonariusze wydziału kryminalnego lubińskiej komendy, przechwycili susz roślinny, z którego można by było przygotować blisko 900 porcji handlowych marihuany.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności całej sprawy, w tym skąd mężczyzna miał środki odurzające. Sąd, na wniosek prokuratora, zastosował już wobec 46-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Mężczyzna będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających oraz za posiadanie marihuany. Przypominamy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

inf. asp. szt. Sylwia Serafin, Oficer Prasowy KPP w Lubinie