Zakończyła się policyjna akcja „Znicz 2019″.  W ciągu kilkudniowej akcji, trwającej od 31 października do 3 listopada, policjanci na terenie powiatu lubińskiego zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących i odnotowali 11 niegroźnych kolizji drogowych. W trakcie działań zatrzymano 7 praw jazdy.

W trakcie działań funkcjonariusze odnotowali 11 niegroźnych kolizji drogowych, zatrzymali 7 praw jazdy. Mundurowi zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących i jednego kierującego znajdującego się pod wpływem środków odurzających oraz jednego kierującego, który zdecydował się na jazdę swoim samochodem, mimo cofniętych uprawnień. Funkcjonariusze zwracali uwagę na osoby, które w rażący sposób naruszały przepisy ruchu drogowego, a także pomagali kierującym przy parkowaniu samochodów w okolicach cmentarzy w Dniu Wszystkich Świętych, czy tez udzielali informacji kierującym.

W ręce lubińskich policjantów wpadły osoby, które w sposób skrajnie nieodpowiedzialny stworzyły zagrożenie dla innych uczestników dróg. 1 listopada, funkcjonariusze zatrzymali 20-latka z powiatu legnickiego, który kierował samochodem osobowym marki Volkswagen. Jak się okazało, mężczyzna był pod wpływem środków odurzających.

Kolejnym zatrzymanym, lekceważącym prawo i życie innych osób, był 36-latek, który wsiadł za kierownicę swojego samochodu mając w organizmie blisko 3 promile. Obaj mężczyźni trafili do policyjnej celi.

W dniu 2 listopada policjanci zatrzymali kierowcę renault, 63-letniego mieszkańca Legnicy, który posiadał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

 3 listopada funkcjonariusze z lubińskiej komendy wyeliminowali z drogi kolejne dwie skrajnie nieodpowiedzialne osoby. Pierwsza z nich to 19-letnia kobieta, mieszkanka powiatu lubińskiego, która kierowała samochodem osobowym marki Chevrolet. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie 19-latki wykazało 1,2 promila. Jak ustalili mundurowi, kobieta nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Tego samego dnia w ręce policjantów wpadł 44-letni mężczyzna, który kierował samochodem osobowym marki Opel. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie tego mężczyzny wykazało blisko 2,5 promila.

Wszystkie zatrzymane przez mundurowych osoby czeka teraz odpowiedzialność karna za czyny, których się dopuścili. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2.

inf. asp. szt. Sylwia Serafin, Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Poprzedni artykułBlisko 900 porcji marihuany nie trafi na rynek – zatrzymany 46 – latek
Następny artykułKolejny pożar w klubie Euforia – FOTO