200 osób na trasie II Oborskiej Pętli w niedzielę 3 listopada i 5000 zł na wsparcie leczenia Gai Nowak – to efekt współpracy Stowarzyszenia Madness i ZG Run – formacji, które zorganizowały bieg. Poza zmaganiami na dwóch dystansach, było mnóstwo atrakcji dla najmłodszych oraz pokazy pierwszej pomocy w wykonaniu ratowników z HDK Maltański Legion.

W niedzielę 3 listopada w Oborze miała miejsce II Oborska Pętla, czyli bieg na dwóch dystansach: 10 i 5 km przygotowany przez ZG Run i Stowarzyszenie Madness. W wydarzeniu wzięli udział zarówno wytrawni biegacze z regionu, jak i ci, którzy z bieganiem dopiero zaczynają swoja przygodę.

Wzięłam udział, ponieważ chciałam wesprzeć Gaję Nowak i jej rodzinę w walce z ciężką chorobą dziewczynki. Jestem zupełną amatorką więc ten bieg był dla mnie wyzwaniem. Cała impreza była świetnie i bardzo profesjonalnie przygotowana. Począwszy od trasy, poprzez obsługę biegu a skończywszy na różnych atrakcjach przygotowanych dla uczestników, ich rodzin i kibiców. Dodatkowo była piękna pogoda, trasa biegła w zdecydowanej części przez las. Ratownicy z Maltańskiego Legionu oprócz wsparcia na trasie zrobili pokaz z udzielania pierwszej pomocy. Był świetnie przygotowany kącik dla dzieci. Bardzo się cieszę, że mogłam wziąć udział w tej akcji ponieważ pomaganie jest fajne. Wynik był ostatnią rzeczą dla mnie choć wiem, że udział brali ludzie, dla których bieganie jest codziennością. Tym bardziej jestem dumna, że z nimi uczestniczyłam w tej akcji. Dodatkowo medal na mecie zakładała mi córcia, zaś mąż i syn na trasie dopingowali – to bardzo ważne, ale wynik z puszek i licytacji był najważniejszy – mówi Edyta Zawadzka.

Podczas imprezy udało się uzbierać 5 tys. zł, które w całości przekazane zostaną na wsparcie leczenia Gai Nowak, która cierpi na zespół Lennoxa- Gastaut.

Fot. Monika Małyniak, Tomasz Miller

Poprzedni artykułBieg parkrun przed Świętem Niepodległości – FOTO
Następny artykułMłodzI wolontariusze zbierali na groby Polaków na Ukrainie