To już 229 bieg parkrun w Lubinie. Za tydzień sympatycy parkrun będą świętować Dzień Niepodległości.

Mimo święta zmarłych ponad 30 osób zebrało się w Parku Wrocławskim aby wziąć udział w kolejnym spotkaniu.

Do grupy sympatyków biegania dołączyła pani Krystyna Styczyńska kategoria SK60 – 64 oraz Grzegorz Malak kat. SM40 – 44. To znaczy, że parkrun cieszy się powodzeniem i z dnia na dzień przybywa zwolenników.

Krótka odprawa przed startem pozwala na zapoznanie uczestników z zasadami udziału w biegu. To także możliwość powitania debiutantów oraz przekazania podziękowań dla wolontariuszy, bez których nie było by parkrun. Przypomnijmy niewtajemniczonym, że celem parkrun jest zachęcenie jak największej liczby osób bez względu na wiek, płeć, stopień sprawności, czy też światopogląd do regularnego uprawiania aktywności fizycznej a po przez to poprawy zdrowia i kondycji fizycznej oraz psychicznej. Biegi są za darmo i odbywają się zawsze w sobotę o stałej godzinie na całym świecie.

Kolejny 230 bieg to okazja aby uczcić Święto Niepodległości. Organizatorzy zachęcają aby zabrać ze sobą flagi a stroje z akcentem biało-czerwonym urozmaicą ten dzień. Liczą na udział rodzin i sympatyków przebywania na świeżym powietrzu.

Poprzedni artykułPobiegnij dla siebie i dla Gai – II Oborska Pętla już w niedzielę
Następny artykułPobiegli dla Gai i dla zdrowia, czyli II Oborska Pętla – FOTO