Trwa kiermasz stroików nagrobnych wykonanych przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej „Przytulisko” w Lubinie. W siedzibie WTZ przy ul. Odrodzenia 8 można kupić rozmaitych wielkości i kolorów ozdoby na groby najbliższych. Dochód ze stroików “Przytulisko” przeznaczy na potrzeby podopiecznych WTZ.

Kwoty, jakie trzeba wydać za stroiki nagrobne bywają naprawdę wysokie. Stroiki, jakie robią podopieczni WTZ “Przytulisko” w Lubinie są na pewno tańsze, ale też niepowtarzalne. W tym tygodniu można je nabyć przy ulicy Odrodzenia 8 w siedzibie WTZ “Przytulisko” od godziny 9-18, gdzie osoby niepełnosprawne, będące podopiecznymi ośrodka wykonują je na bieżąco. W przyszłym tygodniu kiermasz będzie miał miejsce na pasażu sklepu Tesco w Lubinie również od 9 – 18.

– Robię stroik i to nie jest trudne. Mam tu taką gąbkę i do niej wkładam różne kwiatki . Nie uczyłem się tego wcześniej – mówił Marek ze Ścinawy podopieczny WTZ „Przytulisko”, który pieczołowicie pracował nad swoim dziełem.

Stroiki nagrobne robione są podczas zajęć z rękodzieła. Osoby niepełnosprawne intelektualnie, biorące udział w tych zajęciach z jednej strony mają okazję sprawdzenia swoich umiejętności manualnych, z drugiej nauczenia się wielu nowych rzeczy, ale co ważne, brania udziału w pewnego rodzaju rehabilitacji. Każde grupowe zajęcia integrują i dają okazję do podniesienia własnej wartości.

– Nasi podopieczni pracują pod okiem terapeutów. Środki uzyskane ze sprzedaży przeznaczone są na rehabilitację społeczną naszych uczestników m.in. na wyjazdy nad morze, na wycieczki, wyjścia uspołeczniające na terenie Lubina. Wychodzimy, pokazujemy się, jacy jesteśmy fajni i jakie piękne prace u nas powstają  – mówi Monika Tomko Klubek, kierownik WTZ Przytulisko i świetlicy terapeutycznej.

Poprzedni artykułCukierek albo psikus? Albo pobicie – dusił i szarpał za napis „psikus”
Następny artykułSą kierowcy, którzy nawet nie wiedzą, gdzie włączyć światła przeciwmgłowe