Wszystko wskazuje na to, że tylko trzy mandaty z okręgu legnicko – jeleniogórskiego zdobyli w niedzielnych wyborach parlamentarnych kandydaci Koalicji Obywatelskiej. Wśród nich jest Piotr Borys, który pierwszy raz będzie posłem w polskim Sejmie. Wcześniej pełnił rolę europosła. Towarzyszyć będą mu Robert Kropiwnicki i prawdopodobnie Zofia Czernow.

Koalicja Obywatelska zdobyła w okręgu legnicko – jeleniogórskim 3 mandaty i prawie 24 procent. Jak zapewnia Piotr Borys, jeden z przyszłych posłów, najbliższe 4 lata będą próbą spełnienia wyborczych deklaracji.

– Na pewno będziemy starali się o wszystkie te rzeczy, o których mówiliśmy, czyli wyższe płace, dokończenie S3 czy kwestie służby zdrowia. Będziemy też patrzeć władzy na ręce, bo będziemy taką opozycją, która w sprawach ważnych będzie konstruktywna, ale będzie też bardzo mocno rozliczała PiS z obietnic i z tego, czego w Polsce  PiS nie zrobiło – mówi w poniedziałek tuż po wyborach Piotr Borys – Czekamy na to czy ostatecznie PiS będzie musiał dodać koalicjanta, czy będzie mieć większość samodzielną. To jest oczywiście niewiadome, natomiast to, co jest pocieszające, to perspektywy wyborów prezydenckich, które są przed nami. To fakt, że opozycja składająca się z KO, PSL i SLD ma blisko milion głosów więcej niż PiS. Więc przed nami kolejne wyzwanie, bo w ciągu 7 miesięcy będziemy wybierali w Polsce prezydenta i nadejdzie czas na bardzo właściwe porozumienie opozycji. To właśnie wybór prezydencki stanie się być może przyczyną, aby w Polsce opozycja zaczęła funkcjonować, współpracować a na końcu żeby dać szanse Polakom na zmianę prezydenta w Polsce na kontrolę i na nową jakość w polityce – zapowiada Borys.

– Chciałem bardzo podziękować, bo wynik powyżej 30 tys. głosów jest wynikiem znakomitym. To dla mnie wielkie zobowiązanie. Nigdy posłem w Polsce nie byłem i zobowiązuję się do ciężkiej pracy, do pochylenia się nad każdą ze spraw, która trafi od wyborców, od każdego z mieszkańców okręgu – zapewnia przyszły poseł. 

Wszystko wskazuje na to, że z Koalicji Obywatelskiej w Sejmie obok Borysa zasiądą jeszcze Robert Kropiwnicki i Zofia Czernow.

fot. archiwum