W Legnicy Krzysztof Kubów spotkał się z dziennikarzami, by wyjaśnić kwestię zmian ustawy dotyczącej prawa górniczego i geologicznego. Jak zapewniał poseł, nowelizacja nie grozi mieszkańcom regionu budową kopalni odkrywkowej. Informacje o planach rządu PIS na temat budowy kopalni to kłamstwa.

Krzysztof Kubów, poseł na Sejm RP i wiceminister energii mówi krótko na temat informacji o budowie kopalni odkrywkowej na złożu legnicko – lubińskim – to kłamstwa.

Politycy Koalicji Obywatelskiej, mówiąc wprost, straszą mieszkańców powiatów lubińskiego i legnickiego planami rządu PiS dotyczącymi budowy kopalni odkrywkowej. Po pierwsze to hipokryzja tych polityków. Za rządów Platformy Obywatelskiej czy PSL ten temat bardzo mocno był nagłaśniany w regionie. Były protesty samorządowców, mieszkańców z terenów tych dwóch powiatów, aby tej inwestycji nie przeprowadzać. Chciałbym jednoznacznie ukrócić tę dyskusję, kłamstwa i insynuacje, które mają miejsce. Nie ma takiej możliwości, by na terenie tych dwóch powiatów powstała kopalnia odkrywkowa. Jest to zawarte w porozumieniu z Komisją Europejską, która nakłada na Polskę obowiązek dekarbonizacji i transformacji energetycznej. Ta narracja związana z projektem poselskim, który w ostatnich dniach pojawił się na stronach sejmowych nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Ubolewam bardzo, że na końcówce kampanii wyborczej, w akcie desperacji i rozpaczy politycy Koalicji Obywatelskiej próbują tymi metodami zastraszać mieszkańców i przekonywać do siebie. Ktoś nie ma pojęcia na temat planów dotyczących polityki energetycznej kraju, tego że w 2033 roku planujemy pierwszy blok jądrowy o mocy 1 gigawata, że do 2044 powstanie 10 gigawatów z farm wiatrowych na morzu, to, że mocno rozwijamy farmy fotowoltaiczne i idziemy w odnawialne źródła energii, a szczególnie ja mogę się na ten temat wypowiadać, jako wiceminister energii, osoba odpowiedzialna za odnawialne źródła energii i za zieloną energię. Kłamstw, które w ostatnich dniach rozpowszechniają politycy KO i insynuacji dotyczących naszego regionu nie można słuchać. Wielki apel do mieszkańców naszego regionu, aby podchodzili zdroworozsądkowo do tych informacji – mówił w Legnicy Krzysztof Kubów, poseł i wiceminister energii, a zarazem kandydat na stanowisko posła w niedzielnych wyborach.

Jak mówił Krzysztof Kubów, projekt ustawy dotyczy terenów Złoczewa.

– Kończy się złoże w samym Bełchatowie i to jest przedłużenie funkcjonowania elektrowni w Bełchatowie. Temu w mojej ocenie ma służyć ten projekt – zapewniał Kubów.

fot archiwum

Poprzedni artykuł5000 dzieci i młodzieży na Festiwalu w CK Muza – FOTO
Następny artykułMartin Ševela – Przed nami wiele wyzwań