W  Centrum Kultury “Muza” w Lubinie 10 i 11 października odbędzie się  XXII Dolnośląski Festiwal Nauki. Stolica polskiej miedzi jest współorganizatorem tego wydarzenia obok innych 10 miast Dolnego Śląska. Na uczestników czeka więc dwa dni nietuzinkowych atrakcji.

Dolnośląski Festiwal Nauki to największa impreza w Polsce tuż po warszawskiej odsłonie tego wydarzenia.

Jesteśmy dumni, że od siedmiu lat możemy współtworzyć i popularyzować naukę wśród lubinian. W ramach tegorocznej edycji, która odbędzie się 10-11 października przewidzieliśmy 25 wydarzeń popularyzujących naukę, kulturę i sztukę. Hasłem przewodnim tegorocznej imprezy jest maksyma Hugona Steinhausa – wybitnego matematyka i humanisty – która brzmi „Między duchem a materią pośredniczy matematyka”. W ten sposób DFN wpisuje się w obchody Jubileuszowego Roku Matematyki W naszym programie festiwalowym znalazły się m.in. wykład o wszechobecnej matematyce, o tym, czym są geny i jak działają, wystąpienie przybliżające zagadnienia nieśmiertelności oraz rozprawa na temat genetycznego portretu przestępcy. Młodzież spotka się z Tomaszem Forysiem – lubińskim twórcą aplikacji do nauki matematyki MatSnap, z Julianem Obrockim – pierwszym Polakiem na mecie Rajdu Dakar i ze Zbigniewem Grochowskim – fotoreporterem Powstania Warszawskiego – informuje Krystyna Huzarewicz z CK Muza w Lubinie.

– Dla najmłodszych zaplanowaliśmy warsztaty i pokazy z różnych dziedzin począwszy od siły wody przygotowanej przez Hydropolis we Wrocławiu, przez warsztaty o Hiszpanii czy Grecji prowadzonych przez podróżników Annę i Roberta Maciągów, zajęcia muzyczne, warsztaty kreatywne i pokazy owadów dla odważnych – dodaje Krystyna Huzarewicz. 

Szczegółowy program DFN znajduje się tutaj: http://ckmuza.eu/dfn/

Poprzedni artykułPrezydent Duda uroczyście uruchomił szyb L-VI Rynarcice – FOTO
Następny artykułWolontariusze z gminy Rudna na Ukrainie – FOTO