Uzyskaliśmy komentarz zarządu szpitala RCZ w Lubinie przy ulicy Bema, należącym do Grupy EMC w sprawie obecności groźnej bakterii na jednym z oddziałów placówki. Jak zapewnia dyrektor, wprowadzono wszystkie obowiązujące w Polsce procedury.

Zarząd szpitala RCZ w Lubinie potwierdza, że u jednego pacjenta wykryto zakażenie bakterią Klebsiella pneumoniae , a u sześciu stwierdzono nosicielstwo szczepu tej bakterii.

W związku z tą sytuacją niezwłocznie wdrożono postępowanie zgodne z wytycznymi Narodowego Programu Ochrony Antybiotykoterapii, zaleceniami Konsultanta Krajowego ds. Mikrobiologii Lekarskiej a także Państwowego Inspektora Sanitarnego. Wstrzymaliśmy przyjęcia pacjentów do oddziału anestezjologii i intensywnej terapii. Oddział chirurgii tutejszego szpitala pracuje w trybie ostro dyżurowym. Wobec hospitalizowanych pacjentów, u których wykryto wskazany szczep bakterii zastosowaliśmy izolację, co zgodne jest z powyżej zacytowanymi wytycznymi i rekomendacjami. Szpital dokonał niezwłocznie zgłoszenia przypadku ogniska epidemicznego do Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, a postępowanie personelu, które przyjęliśmy w tym zakresie zgodne jest zarówno z wytycznymi wynikającymi z przepisów, jak i z obowiązującą w szpitalu procedurą opartą o krajowe i międzynarodowe wytyczne. Procedura ta ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa pacjentów oraz personelu – mówi Małgorzata Bacia, dyrektor szpitala RCZ w Lubinie.
Jak dodaje dyrektor, sytuacja jest monitorowana i pod nadzorem Sanepidu. O postępach w sytuacji można będzie powiedzieć po najbliższym weekendzie. Do sprawy powrócimy.

Poprzedni artykułKomitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość zarejestrował swoją listę
Następny artykułLubinianin kulturysta powalczy w Warszawie o szczyt podium – FOTO