Patryk Walczuk, kulturysta z Lubina szykuje się do Pucharu Polski i do międzynarodowych zawodów kulturystyki i fitness Diamond Cup w Warszawie. 25 – latek ma na swoim koncie mnóstwo osiągnięć, w tym tegoroczne I miejsce na Mistrzostwach Europy w Santa Susanna w Hiszpanii oraz szczyt podium na Mistrzostwach Polski w Kielcach.

Patryk Walczuk trenuje sport sylwetkowy od 8 lat. Nad swoją muskulaturą ciężko pracuje. Debiutował w 2016 roku w Białymstoku na Mistrzostwach Polski, skąd przywiózł I miejsce. Jak mówi, jeszcze nie wrócił z żadnych zawodów z pustymi rękoma. Na co dzień jest pracownikiem ZG Lubin. 13 września w Warszawie weźmie udział w Pucharu Polski a dzień później w międzynarodowych zawodach kulturystyki i fitness Diamont Cup. Patryk Walczuk należy do kadry narodowej kulturystyki i fitness. Na co dzień trenuje w  klubie Quanfit w Lubinie jako posiadacz karty multisport, o która zadbał jego pracodawca, KGHM Polska Miedź. 

– Do siłowni pierwszy raz udałem się wieku 16 lat z grupą znajomych. To były początki, ale przygoda trwa do dziś. To mój trzeci rok startów na scenie. Nie ma już miejsca na puchary śmieje się Patryk Walczuk. –  Udało się zebrać już wiele tytułów na arenie polskiej i międzynarodowej. Startuję w fitness plażowym. To kategoria charakteryzująca się estetyką sylwetki, swobodnym poruszaniem się na scenie. Ważne jest, by mieć wąską talię szerokie barki – mówi Patryk Walczuk z Lubina.

Publikujemy długą listę osiągnięć lubinianina i dzielimy się z naszymi czytelnikami fotografiami, które pokazują, jak 25 – latek osiągał postępy w sowim wyglądzie.

1 miejsce – Debiut na Mistrzostwach Polski, Białystok 2016
1 miejsce – Grand Prix Fitness, Kielce 2016
6 miejsce (jako junior) – Mistrzostwa Europy, Santa Sussana – Hiszpania 2016
3 miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów, Warszawa 2016
2 miejsce w swojej kat. wzrostowej + 3 miejsce w superfinale (po trzech najlepszych zawodników z różnych kategorii wzrostowych) – Puchar Polski, Mińsk Mazowiecki, 2016
6 miejsce – Mistrzostwa Świata, Białystok 2016
2 miejsce – Grand Prix FIWE, Warszawa 2017
1 miejsce + 1 miejsce (Junior + Senior) – Kamienna Rzeźba, Strzegom 2017
2 miejsce + 3 miejsce (Junior + Senior) – Diamond Cup, Katowice 2017
4 miejsce – Puchar Polski, Białystok 2017
5 miejsce – Mistrzostwa Świata Juniorów, Bistrita – Rumunia 2017
1 miejsce – Mistrzostwa Polski, Kielce 2019
1 miejsce – Mistrzostwa Europy, Santa Susanna, Hiszpania 2019

Poprzedni artykułSytuacja jest pod kontrolą, zapewnia zarząd szpitala
Następny artykułPijany wiózł dwoje dzieci. Wjechał do rowu – FILM