„Październik na różowo – żyjmy długo i zdrowo” to tytuł I konferencji inaugurującej miesiąc profilaktyki raka sutka, która odbędzie się 27 września 2019 w CK Muza w Lubinie. Wydarzenie organizuje Miedziowe Centrum Zdrowia w Lubinie we współpracy z wieloma firmami lokalnymi. Impreza jest okazją na spotkanie ze specjalistami. Zaplanowano też mnóstwo atrakcji i konkursów dla kobiet.

27 września 2019 w CK Muza odbędzie się spotkanie, podczas którego głównymi zagadnieniami będą wszelkie działania związane z profilaktyką raka sutka. Konferencja pod hasłem „Październik na różowo – żyjmy długo i zdrowo” będzie okazją dla pań, by nie tylko uczestniczyć w wykładach lekarza radiologa na co dzień zajmującego się badaniami w kierunku wykrywania raka piersi, ale też dietetyka, który podpowie, jak odżywiać się, by zmniejszyć ryzyko zachorowania nie tylko na to niebezpieczne dla kobiet schorzenie. Głównym organizatorem wydarzenia jest Miedziowe Centrum Zdrowia z Lubina.

Pomimo coraz doskonalszego sprzętu służącego do diagnostyki obrazowej raka sutka, coraz bogatszej wiedzy w zakresie etiologii i leczenia chorób nowotworowych, odnotowujemy w Polsce stale rosnący odsetek zachorowań na raka piersi. Gdzie zatem szukać przyczyny takiego stany rzeczy? Odpowiedź na to pytanie jest złożona. Pozwolę sobie odnieść się wobec tego do jednego tylko aspektu, aspektu o podłożu psychologicznym. Otóż większość z nas obawia się usłyszeć tych parę słów, które brzmią: ma pani raka piersi. Zatem unikamy wizyt u specjalistów, nie korzystamy z bezpłatnych, profilaktycznych badań w pracowniach mammograficznych oferowanych w ramach programu NFZ, próbując w ten sposób “zaczarować” rzeczywistość, jednocześnie doskonale wiedząc, że to tak nie działa. Reagujemy dopiero, gdy zauważymy niepokojące objawy. I wtedy często okazuje się, że jest już zbyt późno. Dlatego też w poczuciu odpowiedzialności społecznej podejmujemy po raz kolejny próbę uświadomienia jak ważna jest profilaktyka i wszystko co jej dotyczy. Trzon profilaktyki stanowi to wszystko, co może zaoferować nam współczesna medycyna, ale współgrają z nią także m.in. takie dziedziny nauki, jak psychologia i dietetyka. I zgodnie z tym została zaplanowana nasza konferencja, podczas której wykłady wygłoszą eksperci właśnie z tych dziedzin. Chcę powiedzieć o jeszcze jednaj bardzo ważnej, z mojego punktu widzenia, rzeczy. Kiedy w marcu tego roku zrodził się pomysł zorganizowania konferencji, nie przypuszczałam, że uda się zainteresować udziałem w niej aż tylu partnerów. To daje poczucie, że zmierzamy w dobrym kierunku i że wspólnymi siłami jesteśmy w stanie zmienić ten zły stan rzeczy w dziedzinie zapobiegania chorobom nowotworowy, w tym także rakowi sutka, który zbiera największe śmiertelne żniwo wśród polskich kobiet, a więc matek, żon, sióstr, itd. – informuje Małgorzata Jaroszewska, specjalista ds. umów i marketingu w MCZ.

W ramach konferencji będzie miało miejsce mnóstwo atrakcji, które na pewno zainteresują panie. Partnerami w wydarzeniu są firmy zarówno z dziedziny urody, jak i aktywnego trybu życia, a wśród nich klub SPA i wellnes z Lubina, Unikatonia.

Unikatonia bardzo chętnie uczestniczy w wydarzeniach promujących zdrowy styl życia i chętnie wspiera tego typu inicjatywy. Dlatego też i w tym przypadku nie było żadnych wątpliwości. Z przyjemnością wesprzemy tak szczytny cel, jak profilaktyka raka sutka. Jedną z wielu przyczyn chorób nowotworowych jest styl życia : zła dieta, otyłość, alkohol, mała aktywność fizyczna. Unikatonia to potocznie mówiąc „ fabryka zdrowia” . Nasze usługi pomagają zachować równowagę pomiędzy naszym stanem ducha, dobrym wyglądem, sprawnością fizyczną i dobrym samopoczucie – mówi Teresa Ziła szefowa klubu Unikatonia w Lubinie.
W godzinach popołudniowych 27 września 2019 będzie więc okazja, by nie tylko dowiedzieć się istotnych informacji na temat profilaktyki raka piersi, ale też miło i nietuzinkowo spędzić czas dzięki wielu stoiskom firm ciekawych dla wszystkich pań. Wśród partnerów akcji znalazły się poza Unikatonią Quanfit, Float Lubin, Anatomia Jogi, House of Beauty, Galeria Srebra pod Przepiórczym Koszem,Volvo Polska, Avon, Interferie S.A. Lubinpex, Financial Solution Lubin, Zagłębie Lubin S.A., Roche Polska Sp. z o.o., Siemens Healthcear Sp z o. o. HDK Maltański Legion czy RevitaLash.
Bezpłatne zaproszenia – wejściówki będzie można odebrać po 9 września w kasie CK Muza w Lubinie.

Poprzedni artykułPorażka na rozpoczęcie sezonu
Następny artykułNagroda Państwowego Związku Górnictwa Chile dla Sierra Gorda