Sobotni wieczór zgromadził w hali RCS wielu mieszkańców. To za sprawą koncertu, który odbył się na zakończenie obchodów 37. rocznicy Zbrodni Lubińskiej. Na scenie wystąpili lokalni artyści, a zwieńczeniem wydarzenia był koncert legendarnej grupy Perfect.

To już tradycja, bowiem od kilkunastu lat, 31 sierpnia, w rocznicę krwawych zamieszek i śmierci trzech lubinian, odbywają się koncerty, które tłumnie gromadzą mieszkańców.

W tym roku miasto zorganizowało koncert w hali widowiskowo-sportowej zapraszając lokalnych artystów: Agnieszkę Damrych, zespół Postanowiłem Zmądrzeć, Jessicę Merstein, Raz 2 – Tribute to Maanam oraz Jimmy’ego Salvina Siwaka – który wykonał utwór Czesława Niemena – “Dziwny jest ten świat”. Gwiazdą wieczoru była grupa Perfect, która zaśpiewała swoje największe szlagiery.

Przed ostatnim koncertem odbyła się premiera teledysku grupy Postanowiłem Zmądrzeć – “Miał kolegów..”. Tematyką utworu są wydarzenia, które miały miejsce 31 sierpnia 1982 na ulicach Lubina. Teledysk można obejrzeć TUTAJ

Kolejnym akcentem lubińskiej zbrodni, był komiks stworzony przez uczniów lubińskich szkół przedstawiający wydarzenia z sierpnia 1982, który w limitowanym nakładzie był rozdawany wszystkim chętnym.