Kolejny rok z rzędu krwiodawcy z HDK Serce Górnika przy ZG Lubin we współpracy z RCKiK w Lubinie zachęcają do przyłączenia się do zbiórki krwi z okazji rocznicy Zbrodni Lubińskiej. Na krwiodawców, którzy przyjdą oddać krew w dniach od 26 do 30 sierpnia czekają drobne upominki.

Stało się już tradycją, że działacze z HDK Serce Górnika przy ZG Lubin organizują zbiórkę krwi upamiętniającą Zbrodnię Lubińską.

– Pomimo ogromnego postępu medycyny, dotąd nie udało się wytworzyć substancji, która w pełni zastąpiłaby ludzką krew. Krew jest niezbędna w wielu sytuacjach np.: dla poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, przy wielu operacjach, przy przeszczepach narządów. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa. Oddając krew można wyobrazić sobie, że ten cenny dar uratuje komuś życie – dzięki czemu ktoś będzie mógł święcić kolejne urodziny dziecka, rocznicę, przeżyć kolejne wakacje, spacer na plaży, noc pod gwiazdami. Taki prezent naprawdę warto podarować – mówi Zbigniew Młotek prezes HDK Serce Górnika przy ZG Lubin.

Punkt krwiodawstwa przy ulicy Bema w Lubinie czynny jest codziennie od 7:00 do 10:45, w poniedziałki do 16:00, zaś w piątki do 16:30.

inf. Damian Mielczarek

Poprzedni artykułKGHM: solidne wzrosty pomimo niesprzyjających warunków makroekonomicznych
Następny artykułPorażka Zagłębia z Piastem Gliwice – FOTO