W meczu 6. kolejki PKO Ekstraklasy podopieczni Bena van Daela przegrali 0:3 z Piastem Gliwice. Bramki dla gości strzelali Jorge Felix, Piotr Parzyszek i Gerard Badia.

Z przebiegu całego spotkania można śmiało stwierdzić, że goście zasłużenie wywożą trzy punkty z Lubina. W grze naszego zespołu zabrakło pomysłu, a przede wszystkim sytuacji podbramkowych. Jedną z nielicznych stuprocentowych okazji zmarnował już przy stanie 0:1 Rok Sirk. Piast otworzył wynik spotkania po stałym fragmencie gry Jorge Felix, który najprzytomniej zachował się w polu karnym “Miedziowych”.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków KGHM Zagłębia, jednak były one mało konkretne i nie stanowiły realnego zagrożenia pod bramką Placha. Siedem minut po zmianie stron Piast podwyższył wynik spotkania. Strzelcem bramki został Piotr Parzyszek, który umieścił piłkę w siatce po strzale głową. Gospodarzy dobił Gerard Badia, który płaskim strzałem po kontrataku ustalił wynik spotkania na 0:3.

KGHM ZAGŁĘBIE LUBIN 0-3 PIAST GLIWICE
bramki: Jorge Félix 10, Piotr Parzyszek 52, Gerard Badía 90

KGHM Zagłębie: 12. Konrad Forenc – 2. Bartosz Kopacz, 33. Lubomir Guldan, 55. Damian Oko, 3. Sasa Balić – 44. Alan Czerwiński, 24. Jakub Tosik (61, 8. Łukasz Poręba), 99. Bartosz Slisz, 18. Filip Starzyński, 7. Sasa Żivec (61, 39. Damjan Bohar) – 9. Rok Sirk.

Piast Gliwice: 26. Frantisek Plach – 88. Uros Korun, 23. Tomas Huk, 2. Mikkel Kirkeskov – 28. Bartosz Rymaniak, 18. Patryk Sokołowski, 6. Tom Hateley, 19. Sebastian Milewski, 11. Jorge Felix (84, 21. Gerard Badia), 14. Jakub Holubek (73, 22. Tomasz Mokwa) – 9. Piotr Parzyszek (79, 71. Dominik Steczyk).

sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).