Już od 23 sierpnia do dyspozycji lubinian oddany zostanie rodzinny Park Linowy w Parku Leśnym na lubińskim Przylesiu. Najbliższy weekend będzie uatrakcyjniony cateringiem oraz warsztatami dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Warto zapoznać się z zasadami obowiązującymi w nowym miejscu rozrywki.

Muzeum Historyczne w Lubinie zaprasza mieszkańców na uroczyste otwarcie rodzinnego Parku Linowego. Inaugurację zaplanowano na piątek.

Do niedzieli Park Linowy otwarty będzie od godziny 11:00 do 19:00. Dodatkowymi atrakcjami będzie strefa cateringowa, warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych dostępne od 12:00 do 18:00, a także wystawa „Wielka Wojna” czynna od 10:00 do 18:00 – informują organizatorzy.

Park Linowy składa się z dwóch tras na dwóch różnych poziomach. Punktem centralnym parku jest wieża multifunkcyjna, która zawiera w sobie wiele atrakcji. Pierwszą z nich jest tunel siatkowy zlokalizowany w samym centrum wieży, dzięki któremu można bezpiecznie poruszać się i przemieszczać pomiędzy poszczególnymi poziomami wierzy. Na poziomie I parku, oprócz przejścia przez trasę zieloną, można skorzystać ze zjazdu rurowego krętego. Na poziomie II znajduje się trasa niebieska parku oraz zjazd rurowy prosty, który pozwala opuścić wieżę. Domki są połączone mostami na których znajdują się poszczególne przeszkody. Na mostach zastosowano zabezpieczenie w postaci siatek asekuracyjnych – czytamy w informacji prasowej.

W Parku Linowym obowiązywać będą zasady ściśle związane z bezpieczeństwem. Dzieci w wieku od 4 do 12 lat mogą korzystać z Parku Linowego wyłącznie z opiekunem.

Wyjątek stanowi krokodyl, gdzie bawić się będą mogły dzieci od 2 roku życia. Dzieci do lat 5 wchodzą z opiekunem. Młodzież w wieku 12-18 lat potrzebować będzie pisemnej zgody rodzica lub prawnego opiekuna. Jednocześnie na terenie Parku Linowego przebywać może nie więcej niż 100 osób. Podczas korzystania z atrakcji zalecane jest obuwie sportowe, zaś na trasie Parku Linowego obowiązuje jeden kierunek poruszania się pomiędzy przeszkodami. Na mostach zabronione jest wyprzedzanie innych uczestników. Zakazane jest również wspinanie się na stalową konstrukcję domków oraz siatki na mostach. Podczas przechodzenia po mostach należy zachować dystans 2,5 m pomiędzy uczestnikami. Należy też zachować spokój, nie skakać, nie biegać, nie kołysać, nie przeszkadzać innym uczestnikom – wymieniają organizatorzy.

Co istotne w czasie trudnych warunków atmosferycznych, jak burza czy wichura Park Linowy będzie zamknięty. inf. Muzeum Historyczne