Miedziowe Centrum Zdrowia w Lubinie już dziś zaprasza panie w różnorodnym wieku na I Konferencję inaugurującą miesiąc profilaktyki raka sutka „Październik na różowo – żyjemy długo i zdrowo”. 27 września w CK Muza w Lubinie na uczestniczki wydarzenia czeka sporo atrakcji, nagród i spotkań.

Miedziowe Centrum Zdrowia w Lubinie z myślą o zdrowiu kobiet przygotowało na 27 września 2019 konferencję, która ma zainaugurować październik, który jest miesiącem promującym profilaktykę raka sutka. W ramach wydarzenia które odbędzie się w CK Muza w Lubinie przygotowano mnóstwo atrakcji. Będą m.in. badania przesiewowe, spotkania ze specjalistami od zdrowego trybu życia, degustacja soków, koktajli i zdrowych słodkości. Wśród przyjemności i atrakcji będzie oczywiście okazja do wysłuchania wykładów z zakresu badań profilaktycznych pod kątem raka piersi w każdym wieku, prelekcji psychologa ale też specjalisty z zakresu żywienia.

– Profilaktyka jest jednym z naszych zadań statutowych. Dzisiaj dużo czasu i środków zabiera leczenie, lecz staramy się o tej profilaktyce nie zapominać i co jakiś czas robimy podobne imprezy które mają rozpropagować przede wszystkim świadomość konieczności częstych i bardziej regularnych badań – mówi Piotr Milczanowski, prezes zarządu MCZ S.A. w Lubinie. – Już tak przyjęło się, że październik jest miesiącem kiedy przypominamy o chorobach piersi w całym kraju. A my zaczynamy już we wrześniu i wszystko, co przygotowaliśmy jest skierowane do pań. W Polsce liczba kobiet, które poddają się badaniom profilaktycznym jest stosunkowo niski, bo to tylko 20% pań, które udają się na badania. W porównaniu do innych państw jest to niski wynik, bo np. w Szwecji na badania profilaktyczne zgłasza się aż 96% Dzisiejsza medycyna i nauka poszły na tyle do przodu, że nowotwory wcześnie wykryte są praktycznie prawie wszystkie uleczalne. Problem jest przy zbyt późnym rozpoznaniu – podkreśla Piotr Milczanowski. – Jeśli byśmy zrobili tylko konferencję, trudno by było przyciągnąć większość kobiet. Każda ma swoje obowiązki i pracę. Coś co jest atrakcyjne, zapadnie im w pamięć i na pewno zwiększy szanse na ich obecność, a przy okazji posłuchają ludzi, którzy na temat chorób nowotworowych piersi bardzo dużo wiedzą. Będzie możliwość porozmawiania ze specjalistami poza samymi wykładami, bo chcemy, żeby to wydarzenie przybrało formę przyjemnego spotkania. Kobiety będą mogły zapytać o to, co często je niepokoi. Nierzadko nie znajdują czasu żeby przyjść w tygodniu do przychodni czy do lekarza specjalisty Nie chcemy żeby to była forma suchych wykładów, bo jak wiemy, takie nie cieszą się duża popularnością ani powodzeniem. Chcemy połączyć przyjemne z pożytecznym – dodaje Piotr Milczanowski.

Wydarzenie wspierają organizacyjnie takie firmy, jak m.in. Quanfit, Unikatonia, Float Lubin, Galeria Srebra pod Przepiórczym Koszem,Volvo Polska, Avon, Interferie S.A. Financial Solution Lubin, Zagłębie Lubin S.A. Belezo Lubin, KGHM Polska Miedź S.A., Roche Polska Sp. z o.o., Siemens Healthcear Sp z o.o. HDK Maltański Legion czy RevitaLash.
Konferencję zaplanowano w godzinach od 16:30 do 19:00.

Poprzedni artykułTYGRYS LUBIN na obozie Unii Jiu Jitsu
Następny artykułNIK negatywnie o inwestycji miedziowej spółki w kopalnię w Chile i spółkę z Kanady