Głogowianka samotnie wychowująca dwoje niepełnosprawnych dzieci otrzymuje właśnie nieocenioną pomoc od wolontariuszy KGHM, głównie zrzeszonych też przy HDK Maltański Legion. Pracownicy różnych oddziałów KGHM remontują jej mieszkanie w Głogowie. Materiały budowlane zakupiono w ramach wolontariatu KGHM. Siłę mięśni i prywatny czas wolny nieodpłatnie poświęca kilkunastu pracowników Polskiej Miedzi.

Nie jest to pierwsza tego typu akcja jeśli mowa o górnikach – ratownikach zrzeszonych w klubie HDK Maltański Legion.

Wierni naszej idei podejmujemy już drugą taką akcję remontu mieszkania. Pierwsza miała miejsce rok temu, gdy remontowaliśmy mieszkanie należące do Dom Dziecka w Głogowie. Dziś pomagamy matce samotnie wychowującej dwójkę niepełnosprawnych dzieci. Z pomocą Wolontariatu KGHM, który zakupił materiały budowlane, my spośród członków Maltańskiego Legionu mamy także osoby z dodatkowymi umiejętnościami takimi, jak np. położenie gładzi czy kafelek. Do tego dochodzi duża chęć pomocy innym i tak tworzy się kolejne dzieło Maltańskiego Legionu – mówi Rafał Kadłubicki na co dzień górnik-operator maszyn w kopalni Rudna Północ, na oddziale C-25.

HDK Maltański Legion to szereg różnorodnych działań, które pozwalają na ważną pomoc począwszy od zbiórek krwi, rejestracji dawców szpiku aż po szkolenia z zakresu pierwszej pomocy zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. W szeregi górników – ratowników – krwiodawców – wolontariuszy związanych z KGHM może wstąpić każdy, kto w jakikolwiek sposób chce nieść bezinteresownie pomoc innym ludziom.

Poprzedni artykułLubińska firma będzie reprezentowała Polskę w Londynie – FOTO
Następny artykułŚnięte ryby w śmierdzącej ściekiem Zimnicy