W ramach ogólnopolskiej akcji POrozmawiajmy przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej spotkali się z wyborcami w kilku miastach regionu, w tym również w Lubinie. W okolicy targowiska przy Armii Krajowej przedstawiali najważniejsze zagadnienia swojego programu wyborczego, a wśród nich kolejny raz mówiono o odcinku S3 od Lubina do Polkowic.

W czwartek 8 sierpnia Lubin znalazł się wśród dziewięciu miast, w których krótkie spotkania z obywatelami prowadzili politycy Koalicji Obywatelskiej. Miała to być okazja, by porozmawiać o najważniejszych puntach programu wyborczego tego ugrupowania, czyli tak zwanej Szóstce Schetyny – wyższych płacach, wolności i demokracji, europejskiej ochronie zdrowia, pomocy dla seniorów, przyjaznej szkole oraz czystym powietrzu i wodzie.

– To 14 region w Polsce, w którym posłowie, senatorowie, politycy przyjeżdżają rozmawiać o programie. Mamy szóstkę ważnych punktów dotyczących obszarów naszego życia. Jesteśmy tu z poseł Ewą Drozd, by porozmawiać o tym, co jest najważniejsze. Przede wszystkim kwestia zdrowia, dostępu do specjalisty w 21 dni, obowiązkowych po 50 roku życia dla każdego programów profilaktycznych na koszt państwa. Chcemy też, by wszyscy ludzie, którzy pracują i zarabiają poniżej 4 tys. brutto mogli zarabiać więcej o 600 zł – mówił Piotr Borys, „jedynka” na liście Koalicji Obywatelskiej w okręgu legnicko – jeleniogórskim.

– Jest też cały pakiet zagadnień dotyczących polityki senioralnej. Na naszym terenie jedną z rzeczy , którą chcemy promować i rozwiązać jest bezwzględne przyspieszenie dokończenia odcinka drogi S3, który został przez tę ekipę rządową zaniedbany. Firma powinna być już od dawna zmieniona. Powinniśmy tamtędy jeździć od dawna. O to będziemy walczyć – mówił Piotr Borys.

Politycy przynieśli ze sobą ulotki i rozmawiali z przechodniami w okolicy lubińskiego targowiska przy Armii Krajowej.

Poprzedni artykułPick-Up przewrócił się na Legnickiej – foto
Następny artykułLubińska firma będzie reprezentowała Polskę w Londynie – FOTO