W dniu 6 sierpnia w ZS 1 w Lubinie odbyło się spotkanie w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej  „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”. Przedsięwzięcie skierowane było do osób powyżej 60 roku życia, w szczególności do kierowców, pieszych i rowerzystów. Działania zorganizowane były przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Ministerstwo Infrastruktury.

 

W akcji udział wzięli również lubińscy policjanci, którzy poprowadzili jeden z paneli na temat bezpieczeństwa seniorów na drodze, ze szczególnym uwzględnieniem lokalnych zagrożeń i problemów. Na koniec spotkania, każdy z uczestników otrzymał od funkcjonariusza ruchu drogowego, kamizelki odblaskowe.

Celem akcji jest kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań wśród uczestników ruchu drogowego powyżej 60 roku życia, budowanie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje, a także innych na drodze oraz wzrost świadomości społecznej w zakresie bezpiecznego zachowania się na drodze.

W ramach przedsięwzięcia policjant ruchu drogowego lubińskiej komendy przeprowadził jeden z paneli warsztatów, w ramach którego przypomniał o obowiązujących zasadach poruszania się w ruchu drogowym, zwrócił uwagę na zachodzące z wiekiem zmiany fizjologiczne, a także psychomotoryczne, wpływające na percepcję i możliwości poruszania się po drodze. Na przykładach zdarzeń drogowych, które miały miejsce w powiecie lubińskim, zobrazował jak ważne jest dbanie o swoje bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych czy zwracanie uwagi jadąc na rowerze. Na koniec spotkania policjant rozdał kamizelki odblaskowe, a także przypomniał, że w przypadku chęci zgłoszenia jakiegoś problemu, można korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która jest nowoczesnym narzędziem kontaktu z Policją.

Takie działania mają na celu zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

inf. asp. szt. Sylwia Serafin KPP Lubin

Poprzedni artykułRodzinny festyn w Raszówce z mnóstwem atrakcji – zapowiedź
Następny artykułPoseł Krzysztof Kubów ze stanowiskiem w ministerstwie energii