Już w najbliższą sobotę na terenie boiska piłkarskiego w Raszówce odbędzie się po raz 9 rodzinny festyn organizowany przez OSP Raszówka i LKS Huzar Raszówka pod nazwą „Bezpieczne Wakacje”

Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla tych, którzy w tym dniu postanowią odwiedzić Raszówkę. Dla najmłodszych przewidziane są animacje, konkursy a także dmuchane zamki.

Dorośli będą m.in. mogli obejrzeć mecze, podczas drugiego turnieju piłkarskiego strażaków, do którego zgłosiło się 6 drużyn OSP z powiatu Lubińskiego (OSP Krzeczyn Wielki, OSP Zimna Woda, OSP Gorzyca, OSP Szklary Górne, OSP Raszowa, OSP Raszówka). Zawody będą rozgrywane na małych boiskach w dwóch grupach. Każda z sześcioosobowych drużyn (plus 2 rezerwowych) rozegra 2 połowy po 10 minut każda. Nagrodą główną jest puchar ufundowany przez organizatorów oraz nagrody niespodzianki.

Ponadto przewidziany jest pokaz sprzętu używanego przez strażaków w czasie akcji, a także pokaz udzielania pierwszej pomocy. Po raz drugi w pokazach ratowania życia będzie wykorzystany defibrylator (AED). Jest to urządzenie, które coraz częściej pojawia się w obiektach użyteczności publicznej, a nie wiele osób wie jak je obsługiwać. Strażacy chętnie pokażą jak prawidłowo umieścić elektrody urządzenia oraz sposób użycia AED. Dodatkowo będzie można poćwiczyć resuscytację na fantomach.

Nie zabraknie także bufetu, wśród którego będzie można m.in. znaleźć bigos, kiełbaski, gorącą kukurydzę a także napoje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę