Medale, awanse, gratulacje, życzenia i podziękowania – wszystko to miało miejsce podczas uroczystości z okazji święta policji w Lubinie. Na scenie w CK Muza po wyróżnienia stanęło kilkudziesięciu funkcjonariuszy. W imprezie wzięli udział przedstawiciele samorządów, innych jednostek porządku publicznego, instytucji miejskich, powiatowych i rodziny nagrodzonych policjantów.

Rokrocznie z okazji święta policji w każdej z komend honorowani są policjanci wyróżniający się swoją pracą i zaangażowaniem. Nie inaczej było w tym roku w  Lubinie. Wręczano awanse na wyższe stopnie i medale. 

– Ten rok w policji był rokiem bezpiecznym. Z okazji naszego święta można nam życzyć wytrwałości, pogody ducha i wsparcia ze strony społeczeństwa. Jest ono nam bardzo potrzebne, a także wyrozumiałości i poparcie w tym, co robimy. To jest nam bardzo potrzebne – mówiła nadkom. dr Joanna Cichla Komendant Powiatowy Policji w Lubinie. – Lubińska policja na tle dolnośląskiej wyróżnia się profesjonalizmem naszej pracy. Z czego jestem bardzo zadowolona i dumna z pracy moich policjantów. Poza tym mamy też osiągnięcia w pracy, czyli dobra dynamika postępowa  i wykrywalność. Nowych możemy zachęcić tym, by byli pasjonatami tego, co  robią, tego, że można pomagać innym osobom, tym, ze to , co robimy jest bardzo ważne dla społeczeństwa – dodawała nadkom. dr Joanna Cichla.