Na obchody 75. rocznicy powstania warszawskiego zapraszają władze powiatu, ale też kibice ze Stowarzyszenia “Zagłębie Fanatyków” oraz spółka KGHM Polska Miedź S.A. która objęła patronat nad obchodami w całej Polsce. 1 sierpnia nie może zabraknąć lubinian, którym w sercu brzmi patriotyczna nuta.

Czwartkowe popołudnie będzie wyjątkowe praktycznie w  całym kraju, w tym również w Lubinie. Część ważnych dla Polaków obchodów związanych z powstaniem warszawskim będzie miała miejsce dzięki działaniom lokalnych kibiców, którzy każdego roku dbają o celebrowanie tej ważnej dla Polaków daty.

– Już 1 sierpnia będziemy obchodzić 75. rocznicę Powstania Warszawskiego. Spotykamy się wszyscy o godzinie 16:45 pod wejściem do Parku Wrocławskiego , gdzie o 17 minutą ciszy oddamy hołd bohaterom – zachęcają fani ze Stowarzyszenia Sympatyków Zagłębia Lubin “Zagłębie Fanatyków”. 

O godzinie 17, czyli godzinie “W” w mieście zawyją syreny. Wraz z nimi odpalone zostaną flary. W okolicy muru przy ulicy Pruzi harcerze zaprezentują program artystyczny przygotowany specjalnie na tę okazję. Zebrani na pewno złożą kwiaty  i odpalą znicze. W obchody włączą się jak co roku strażacy. 

Partnerem w obchodach tego ważnego święta w całym kraju jest KGHM Polska Miedź S.A.