Miejska Biblioteka Publiczna  w Lubinie znowu zaprasza dzieci na półkolonie podczas wakacji. Tym razem zgodnie z oczekiwaniami dzieci przygotowano mnóstwo plastycznych zajęć. Nie zabraknie też cieszącej się ogromna popularnością robotyki. Wszystkie zajęcia są bezpłatne i trwają do końca wakacji.

 

Czasy, gdy w  bibliotece trzeba było być cicho i nie wolno było robić nic, poza pożyczaniem książek na szczęście bezpowrotnie minęły. Podczas każdych wakacji i ferii zimowych w bibliotece przy Jastrzębiej w Lubinie jest gwarno i radośnie, a to za sprawą półkolonii prowadzonych przez pracowników biblioteki.

Oferujemy dzieciom zajęcia plastyczne, które są przez nas prowadzone. Gramy z dziećmi w gry stolikowe, planszowe. Mogą się tu integrować, bo spotykają się tu dzieci z  różnych miast. Często przychodzą dzieci, które w Lubinie są akurat na wakacjach. Dzieci po takich zajęciach wracają do nas już jako czytelnicy i chcą się zapisać. Pamiętają o nas, a to nas cieszy. Biblioteka otwiera się na najmłodszych. – mówi Joanna Stepanion, bibliotekarka z filii nr 1 przy Jastrzębiej w Lubinie.  

Przez cały lipiec i sierpień dzieci mogą przychodzić, by od 10:00 do 12:00 skorzystać z niecodziennych zajęć. Wszystkie atrakcje są bezpłatne i nie trzeba się na nie zapisywać. Już dziś najmłodsi nie mogą się doczekać zajęć z robotyki, podczas których skonstruują różnorodne pojazdy z lego, zaprogramują je, by  poruszać nimi  zdalnie. Te atrakcje zaplanowano na 29.07 – 01.08. 

 

Poprzedni artykułZrównoważony Raport KGHM Polska Miedź S.A. za 2018 rok już w sieci
Następny artykułSzczęśliwy pracownik, to dobry pracownik. Konferencja od KGHM