Lubinianie już mogą wpisać w swój sportowy kalendarz ważne biegowe wydarzenie. O głogowskiej imprezie biegowej „Bieg obrońców Głogowa 1109”, która odbędzie się 31 sierpnia już wspominano, ale nie była jeszcze znana dokładna trasa biegu. Dziś wiadomo już, że miłośnicy biegu przemierzą ulice miasta. Jest na to zgoda Marszałka Województwa.

Dzisiaj organizatorzy mogą pochwalić się trasą „Biegu obrońców Głogowa 1109”, ponieważ dostali oficjalną zgodę od Marszałka Wojewódzkiego, aby impreza ta mogła przebiegać ulicami miasta.

Dzisiaj otrzymałem telefon od urzędu miasta, a dokładnie od wydziału dróg, że mamy pozwolenie od Marszałka Wojewódzkiego, aby trasa, którą ustaliliśmy z działaczami naszego klubu oraz prezydentem miasta kilka miesięcy temu mogła przebiec ulicami Głogowa. Powiem szczerze, że czekaliśmy w niecierpliwością na tę decyzje. Będzie to pętla na dystansie 10 km. Start oraz meta znajdować się będzie w okolicy stadionu ,,Chrobry”przy Wita Stwosza. Biedzie to pierwsza tego typu impreza w naszym mieście. Organizatorzy gwarantują piękne medale dla każdego uczestnika oraz oryginalne statuetki symbolizujące obronę naszego miasta dla najlepszych zawodników we wszystkich kategoriach – informuje Jakub Plewko z Głogowa. 

Poprzedni artykułUpalnie na 214 biegu parkrun
Następny artykułMasowa akcja odszczurzania. Czy pomoże?