Uwaga kierowcy – zaczynają się trudności w ruchu w związku z remontem ulicy Jana Pawła II. Jadący od Ustronia w stronę centrum miasta skorzystają z remontowanej jezdni,a le w drugą stronę trzeba kierować się albo obwodnicą południową, albo Al. Kaczyńskiego, Parkową i Wierzbową. Zmianie ulegają też przystanki autobusowe z ulicy Jana Pawła II.

 

Kosztujący blisko 7 mln złotych remont fragmentu ulicy Jana Pała II od Bolesławieckiej do Wierzbowej właśnie się zaczyna. To wiąże się ze zmianą organizacji ruchu. Kierowcy nie pojadą na Ustronie ulicą Jana Pawła II, choć w drugą stronę i owszem.

– Jadąc od Ustronia przejedziemy tą drogą , ale zalecamy skorzystanie z objazdu, który został wyznaczony przez ulicę Wierzbową, Parkową, Bolesławiecką – informuje Marcelina Falkiewicz, rzecznik prasowy prezydenta Lubina. Można też jechać obwodnicą południową. Co istotne, korzystający z komunikacji miejskiej musza pamiętać, że przystanki zlokalizowane przy Jana Pawła na czas remontu zostaną zlikwidowane. Z autobusów można korzystać z przystanków przy Wierzbowej i Parkowej. 

Inwestycja jest dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 3 mln złotych. 

 

Poprzedni artykułRodzice będą protestować? Czy lubińskie dzieci mają dość miejsc w szkołach? Nabór etap I zakończony
Następny artykułStarostwo blokuje nasze dzieci. Czujemy się oszukani – mówią rodzice z Lubina