Zatrzymano 24 – latka, który był poszukiwany przez sąd  do odbycia kary. W trakcie ukrywania się mężczyzna dopuścił się kradzieży, za które poza ponad rokiem, który miał do odsiadki, może dostać kolejne 8 lat. Już trafił do Zakładu Karnego we Wrocławiu.

 

Policjanci wydziału kryminalnego lubińskiej komendy w wyniku pracy operacyjnej ustalili miejsce pobytu 24-letniego mężczyzny, który poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Lubinie do odbycia kary jednego roku i dwóch miesięcy pozbawienia wolności. Do zatrzymania doszło w jednym z mieszkań na terenie miasta.

Jak się okazało, podejrzany ukrywając się przed wymiarem sprawiedliwości, nadal zajmował się przestępczym procederem. W trakcie wykonywania czynności z zatrzymanym, policjanci przedstawili mu zarzuty kradzieży telefonu komórkowego, sprzętu elektronicznego i roweru. Sprzęt  elektroniczny został odzyskany przez funkcjonariuszy. Znajdował się w jednym z lombardów w Lubinie.

24-latek został już przewieziony do Zakładu Karnego we Wrocławiu. Dodatkowo czeka go proces za kolejne przestępstwa. Za czyny, których dopuścił się w warunkach recydywy, może mu grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

inf. asp. szt. Sylwia Serafin, Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Poprzedni artykułAkademia Zagłębia będzie miała halę. Zapłaci rząd
Następny artykułBezpłatne warsztaty w miedzi dla dzieci