Mali lubinianie mogą wziąć udział w bardzo ciekawych warsztatach w Legnicy. Muzeum Miedzi zaprasza na niecodzienne prace w miedzi. Już 18 lipca najmłodsi w wieku od 8 do 12 lat będą mieli okazję stworzyć ciekawe projekty pod okiem instruktorów, a przy okazji sporo dowiedzieć się o miedzi, czyli najważniejszym dla regionu surowcu wydobywanym w kopalniach KGHM Polska Miedź. Zajęcia dla dzieci są bezpłatne.

Organizatorem niecodziennych warsztatów w Muzeum Miedzi w Legnicy jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego, Akademia Doktora Korczaka. Współorganizatorem zaś Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu, Bolesławiecki Ośrodek Kultury, Fundacja Bazalt, Stara Kopalnia w Wałbrzychu, Huta Julia w Piechowicach, Centrum Wiedzy o Wodzie Hydropolis i  Muzeum Miedzi w Legnicy. 

Patronat honorowy nad zajęciami objął Rzecznik Praw Dziecka RP, Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Polskie Stowarzyszenie im. Janusza Korczaka.

Dzieci podczas warsztatów będą głównie z miedzi wykonywać różne przedmioty, w tym biżuterię, by pod koniec zajęć nagrać jeszcze film. Artystyczno – filmowe zajęcia są bezpłatne i skierowane do dzieci nie tylko z Legnicy. – Bazujemy głównie na tych warsztatach, które mamy na co dzień, czyli miedziane druciki – tworzenie biżuterii z miedzi. Nie jest to aż tak łatwe zajęcie, bo troszeczkę trzeba się wykazać wyobraźnią, a miedź nie jest takim prostym surowcem do tworzenia, jak np. plastelina, kredki czy farby. Dlatego nad dziećmi będą czuwać nasi pracownicy – mówi Katarzyna Kotlińska z Muzeum Miedzi w Legnicy Na zajęcia można zapisywać się do dnia 16 lipca 2019 wysyłając zgłoszenie na adres e-mailowy katarzyna.kotlinska@muzeum-miedzi.art.pl.

Nasi pracownicy zrobią wstęp dotyczący tego surowca zanim zaczniemy zajęcia. Dzieci dowiedzą się kiedy muzeum powstało i dlaczego. Dowiemy się o całej historii tego surowca, dlaczego jest tu pozyskiwany, dlaczego jest tak ważny na naszych terenach – dodaje Katarzyna Kotlińska.

Poprzedni artykułSąd go szukał, a on kradł. Już siedzi
Następny artykułUpamiętnili Krwawą Niedzielę z 1943 – FOTO