Na początku tygodnia miasto podpisało umowę z wykonawcą inwestycji drogowej na fragmencie Jana Pawła II w Lubinie. Przekazano już teren budowy. Rozpocznie się remont  od skrzyżowania z ulicą Leszczynową do Jarzębinowej na wysokości marketu Auchan oraz części ulicy Chocianowskiej od przejazdu kolejowego do Bolesławieckiej.

Remont fragmentu Jana Pawła i Chocianowskiej ma kosztować około 8 mln złotych, z czego ponad 3 mln zł to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

– W ramach tej inwestycji przebudowana zostanie nie tylko nawierzchnia jezdni, ale wykonane zostaną też chodniki, ścieżki rowerowe, będzie nowe oświetlenie ponadto wyremontujemy też kanalizację deszczową a na skrzyżowaniu z ulicą Wierzbową stanie nowa sygnalizacja świetlna. Będzie to remont generalny, podobnie jak na Niepodległości – informuje Marcelina Falkiewicz, rzecznik prezydenta Lubina.

Remont powinien rozpocząć się po 15 lipca, a zakończy się pod koniec listopada 2019.
Urząd Miejski w Lubinie już stara się o kolejną dotację, by w przyszłym roku rozpocząć remont drugiego fragmentu Jana Pawła II od Jarzębinowej do Hutniczej. Czy dofinansowanie przyznane zostanie Lubinowi okaże się do końca sierpnia.

O utrudnieniach w ruchu w związku z remontem pierwszego etapu Jana Pawła Urząd Miejski poinformuje bliżej rozpoczęcia inwestycji. 

Poprzedni artykułPrzysypany górnik nie żyje
Następny artykułPonad 50 nowych miejsc postojowych na Ustroniu IV