90 młodych ludzi z Lubina i okolic wzięło udział w  projekcie The Young Americans. Wokalno – taneczne show poprowadził 40 – osobowy zespół z USA. Młodzi artyści odwiedzili Lubin po raz 11. Od lat koordynatorem wydarzenia jest I LO.

Publiczność znowu miała okazję obejrzeć spektakularne widowisko.  Prawie trzy dni w I LO   w Lubinie trwały warsztaty,  podczas których goście zza oceanu przygotowywali dzieci i młodzież do muzycznego przedstawienie. Zespół The Young Americans składa się w większości z młodych Amerykanów, ale w grupie są też Brytyjczycy, Japończycy czy Niemcy.  Zespół jeździ po całym świecie pokazując z jednej strony show we własnym wykonaniu, z drugiej widowisko z udziałem  dzieci z tego rejonu.

Motywacją do organizowania tego projektu jest po prostu pedagogiczne podejście do młodych ludzi.  Jesteśmy organizacją non – profit. Nie mamy w tym żadnych finansowych interesów. Chcemy tak naprawdę z pomocą muzyki i tańca nauczyć młodych ludzi wiary w siebie, otwartości. Ten wieczór to przepiękna przygoda. Uczymy uczestników by umieli się otwierać, nie bali się, by rozwijali swoją kreatywność. Tym projektem uczymy dzieci, by nie oczekiwały na coś z zewnątrz, by nie były tylko konsumentami, ale by wydobywali siebie piękno i siłę   –  mówił Michael Heib, manager europejskiego projektu z Niemiec.

– Jesteśmy w  projekcie po raz pierwszy. Trochę jesteśmy zmęczone, ale było warto. To dawka pozytywnej energii. Było bardzo fajnie. Spędziliśmy wyjątkowy czas. Mogliśmy obcować z inną kulturą. Dali nam dużo do myślenia. Trochę stresu przed występem mamy, ale pomogli nam to przełożyć na zabawę. To szczęście, ze możemy z nimi być. To niecodzienna okazja – mówiły Zuzanna Poźniak, Adrianna Kowalska i Julia Minta 17 – latki z I LO. 

Poprzedni artykułRaczyński – ukradziono nam pociąg….
Następny artykułKonkurs wiedzy z pierwszej pomocy – FOTO